Zkušenosti s migrací k HELIOS Nephrite. Noví uživatelé chválí novinky

Na nejpokročilejší ERP systém z dílny HELIOS postupně přechází čím dál více společností. Kteří noví klienti si ho nechali naimplementovat a jak jsou spokojeni?

HELIOS Nephrite pro Národní filmový archiv

Dalším z nových uživatelů je Národní filmový archiv, jenž patří k deseti nejstarším a největším filmovým archivům na světě a má bezmála 80letou historii. Jeho posláním je pečovat o české filmové dědictví a pomáhat rozvoji českého audiovizuálního průmyslu a filmové kultury. Stará se o více než 150 milionů metrů filmových pásů a přes půl milionu fotografií.

Veřejnosti zpřístupňuje filmy v legendárním kině Ponrepo, které sídlí v refektáři staroměstského konviktu v Bartolomějské ulici v Praze. „S migrací Národního filmového archivu pomáhal náš partner Koncept HK, do jehož péče tento zákazník patří. Migrace se obešla bez komplikací a vše šlo hladce. HELIOS Nephrite je plně nasazený a funguje bez potíží,“ uvedla k úspěšné migraci HELIOS Nephrite Zuzana Žáková, Key Account Manager v Asseco Solutions.

HELIOS Nephrite v BioVendor Group

Vlajkovou loď podnikového informačního systému HELIOS Nephrite nově používá i společnost BioVendor Group, jež se zaměřuje na kvalitní a rychlou diagnostiku ve zdravotnictví. Jejich produkty pomáhají lékařům i pacientům na všech kontinentech světa.

Ze sedmi společností skupiny již tři pracují s produkty HELIOS. Jedná se o BioVendor – Laboratorní medicína a.s., jež dodává diagnostická řešení v oblasti in vitro diagnostiky (IVD). Další firmou je TestLine Clinical Diagnostics s.r.o., která se specializuje na IVD produkty se zaměřením na infekční choroby a imunologii, a také BioVendor Mdx a.s., která přináší na trh diagnostické nástroje pro inovativní metody molekulární diagnostiky. Jednotlivé společnosti od roku 2014 používaly produkt HELIOS Green. 

„Od té doby se z BioVendor stal jeden z našich nejvýznamnějších zákazníků, pro kterého jsme dovyvinuli spoustu zakázkových funkcionalit. Migraci jsme prováděli naráz ve všech společnostech a spolu s migrací se klient rozhodl i pro změnu infrastruktury. Sice to znamenalo práci navíc, což celou migraci částečně zkomplikovalo, ale i tak se migrace podařila dle plánu během devíti měsíců,“ potvrzuje úspěšné nasazení Lukáš Vintr, Key Account Manager v Asseco Solutions.