Případová studie

Balit rychle a efektivně? Jedině s HELIOS iNuvio.

Obalové materiály pro každého

Společnost Packung s.r.o. se sídlem v Horních Věstonicích byla založena v roce 2013.  Již od počátku se zabývá obchodní a výrobní činností v oblasti optimalizace obalů. Celých deset let její existence probíhá ve znamení růstu, budování, rozšiřování portfolia činností, nových technologií či budování kvalitních partnerství.

Od ledna 2021 se významným pomocníkem při její činnosti i růstu stal podnikový informační systém HELIOS iNuvio z produkce Asseco Solutions.

Zhruba dvacítka zaměstnanců společnosti Packung se zabývá velkoobchodem a maloobchodem s obalovým materiálem, výrobou lepenkových obalů a prodejem balicích strojů.

„Jsme výhradním zástupcem strojů a příslušenství PANOTEC pro automatizaci v obalovém hospodářství a automatizaci,“ říká Ing. Adam Kratochvíl, CEO společnosti Packung.

„V 21. století není reálné běhat s papírem, ale data musí běhat kolem nás a za nás!“
Adam Kratochvíl CEO

Tímto mottem naráží mimo jiné i na fakt, že právě potřeba dokonalé práce s firemními daty byla důvodem, proč zde v roce 2020 partner Asseco Solutions, společnost INMEDIAS, implementoval informační systém HELIOS iNuvio.

„Systém je plně používán od 1. ledna 2021, nyní to tedy budou dva roky,“ konstatuje Adam Kratochvíl. „Slouží nám ke zpracování procesů, našeho hodnotového toku od poptávky a nabídky, přes zákaznickou objednávku, vydanou objednávku směrem k dodavatelům, pro příjem materiálu a zboží, zadání výrobního příkazu pro výrobu, výdej materiálu, výrobků a zboží, po zpracování účetních dokladů a další účetní operace,“ popisuje celý proces fungování Kratochvíl.


Bezproblémové napojení na e-shop

Implementace ERP systému probíhala celkem ve třech fázích. V rámci první z nich byla vypracována externí „předimplementační“ analýza, která vedení společnosti pomohla obecně se zorientovat na trhu ERP.

„Od ledna 2021 již systém fungoval a systém HELIOS iNuvio byl plně využíván, ale současně probíhala třetí fáze projektu, která zahrnovala dokončování implementace s konkrétními zákaznickými úpravami pro procesy naší společnosti,“
Adam Kratochvíl CEO

Z celé řady modulů a funkcionalit systému HELIOS iNuvio, které nyní jsou ve společnosti Packung implementovány, hovoří Adam Kratochvíl rád zejména o API napojení na e-shop BOX48.cz. To zajišťuje automatizaci nákupu přes e-shop. Podle jeho slov odbavení objednávky bez zásahu uživatele s tokem od nákupního košíku až před operátora výroby proběhne do pouhých sedmi minut.


Bezchybné napojení na dopravce

Skladová evidence na jedničku

API napojení na e-shop


Když fakturuje pouze automat

Pokud se pana Kratochvíla zeptáte, jaké přínosy vedení firmy a její zaměstnanci vzhledem k již téměř roční zkušenosti se systémem HELIOS iNuvio zaznamenali, odpoví: „Velkým benefitem je zrychlení procesů a jejich řízení, zlepšení komunikace, především automatizace generování dokladů a odesílání na zákazníky. Velice důležité je již zmíněné přímé napojení na e-shop pomocí API, ale i napojení na výrobní zařízení, napojení na Power BI – možnost reportování dat a další.“

Podle jeho slov je však velmi důležitá i automatizace procesů a tím snížení personálních nákladů, fakturuje totiž pouze automat. V posledním roce bylo díky systému také možné sledovat významné zvýšení efektivity práce lidí a také snížení chybovosti. A v neposlední řadě oceňuje též sdílení důležitých informací pro rozhodovací procesy.

Pro nejbližší budoucnost má vedení společnosti Packung v plánu dokončení napojení na výrobní řešení WMS, napojení na banky pomocí API, napojení srovnávače doprav a zavedení sofistikovaného schvalovacího procesu prostřednictvím ERP systému.

Pojďte se sami přesvědčit, jaké výhody nasazení informačního systému HELIOS iNuvio do fungování společnosti přináší.

Výrobní společnost Packung dokázala zoptimalizovat procesy, zdroje a zefektivnit fungování celé firmy.


Inspirujte se u Packungu

HELIOS iNuvio pomůže i vám.

Sklady

Správná skladová evidence a perfektní přehled, to je řešení pro oblast skladů. Ušetřete čas a snižte chybovost na minimum.

Vedení skladové agendy, tvorbě skladových dokladů a inventur. To vše jsou zásadní agendy, které by měly šlapat jako švýcarské hodinky. Využijte našeho modulu a pracujte efektivně, stejně jako tomu udělali v Packungu.

WMS, MES

Systém pro řízení skladů GATEMA WMS představuje komplexní on-line řešení pro automatizaci evidence skladových procesů, řešení.

Gatema MES ETH je evidence výrobních operací, kooperací, automatické vytváření dokladů oběhu zboží, sběr výrobních dat a mnoho dalšího. Implementujte i ve vaší firmě šikovné skladové pomocníky a ušetřete si každodenní práci.

Balíkobot

Komunikace s přepravci přímo z vašeho iNuvia. Bez problémů. A jak toto spojení funguje?

HELIOS iNuvio napojíme na naše integrační řešení Balíkobot a ten za vás vyřeší komunikaci s přepravci, přesně jako v Packungu, kde mohou zboží naskladnit a ihned nachystat k přepravě. Vše jednoduše a v jednom systému.

Mzdy

Téma, které vždy rezonuje celou firmou. Mzdy je nutné mít vždy správně, včas a agenda musí fungovat bez jediného zádrhelu. 

To v Packungu dobře vědí. Pojďte s námi vyřešit oblast mezd i ve vaší společnosti a zpracovávajte veškerou mzdovou agendu pro jakýkoliv počat uživatelů ve vašem HELIOS iNuvio.

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.