Případová studie

 Co má společného skvělé pivo a HELIOS Nephrite?

Holding s českým srdcem

Skupina LIF GROUP je holdingovým uskupením firem působících na českém trhu od roku 1991. Profiluje se zejména v oborech: pivovarnictví, chmelařství, poradenství, správy nemovitostí, hoteliérství a developerské činnosti. Mateřská společnost LIF, a.s. spravuje holdingovou strukturu firem ve skupině, poskytuje jim odborná poradenství a vytváří co nejpříznivější rámcové podmínky pro jejich podnikatelskou činnost.


Její hlavní doménou je strategie a vize celé skupiny, kvalifikované poradenství a cílený rozvoj podnikání v jednotlivých oblastech výroby, obchodu, lidských zdrojů, stavebně investiční činnosti a realit.

Mezi významné projekty patří ty realizované v pivovarnictví. V současné době společnost provozuje tři pivovary. Svijany, Rohozec a Náchod.

Zámek Svijany se nachází na okraji Českého ráje, necelou hodinu jízdy z Prahy. V roce 2013 zakoupil Pivovar Svijany chátrající zámek a rozhodl se jej zachránit, což se mu za přispění grantu z EHP a Norských fondů povedlo. V průběhu rekonstrukce a archeologického průzkumu byly objeveny vzácné nálezy jako 3 000 let stará bronzová jehlice nebo tajná chodba v podzemí zámku. Zámek Svijany poprvé otevřel své brány veřejnosti v roce 2016. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout archelologickou expozici z historie zámku a okolí. Dozvědí se o historii pivovarnictví a lazebnictví, prohlédnou si podzemí i starou a novou zámeckou kapli a mnoho dalšího.

HELIOS Nephrite v LIF, a.s.


Nechtěli jsme přijít o nové funkcionality v HELIOS Nephrite.

“Chtěli jsme být mezi prvními, kdo se dostane k novinkám v HELIOSu, a protože jsme věděli, že HELIOS Green nám již toto neumožní, nebylo o čem uvažovat a po řádném otestování jsme všech 31 společností na jaře 2021 přemigrovali do Nephritu. Dnes už tak můžeme využívat nové funkcionality, ke kterým bychom se v Greenu nedostali.“

Radim Fiala
IT ředitel LIF, a.s.

HELIOS se podílí na řízení řady společností ve skupině LIF již od roku 2009. Mezi ty nejvýznamnější provozy patří pivovary Svijany, Rohozec a Náchod a s nimi spojené firmy, které uvařené pivo distribuují. Rozsáhlou část pokrývá HELIOS i ve společnostech, které se zabývají realitami. Zajímavě je řešeno např. napojení na Helios Mobile pro pracovníky v terénu.

Vzhledem k tomu, že IT v LIFu se velmi dynamicky rozvíjí a klade důraz na inovace a moderní trendy, možnost přemigrovat na nový HELIOS v této společnosti nedokládali a pustili se do toho mezi prvními, i když rozsah implementace HELIOSu patří zde mezi ty ne zcela jednoduché.

Klíčové aspekty migrace

Aspekt jedna

Propojili jsme všechny společnosti v jednom systému.

Aspekt dva

Harmonizovali jsme proces prodeje a distribuce piva

Aspekt tři

Podařilo se zvládnout komplikovanost celého přechodu na HELIOS Nephrite v krátkém čase.

Aspekt čtyři

Zvládli jsme zapojení pracovníků v terénu pomocí aplikace HELIOS Mobile.

Máte zájem
o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Poptávkový formulář