Případová studie

Díky systému HELIOS iNuvio roste výrobní společnost VNT electronics 

Elektronika s příběhem

Na vývoj a výrobu inovativních elektronických produktů se specializuje firma VNT electronics se sídlem v Lanškrouně. Její sortiment zahrnuje elektronické výcvikové a lokalizační obojky pro psy, neviditelné ploty, elektrické ohradníky a generátory pro elektrické ohradníky. Zdejší produkty jsou vyváženy do 60 zemí po celém světě, a díky tomu se firma stala uznávaným hráčem na mezinárodním trhu.

Od roku 2021 zdejšímu managementu i pracovníkům usnadňuje a zpřehledňuje jejich práci ERP systém HELIOS iNuvio z produkce Asseco Solution, který zde byl implementován partnerskou společností Gatema.


První obchodní značkou firmy VNT electronics byla Dogtrace, která byla založena před 20 lety a specializuje se na elektronické výcvikové obojky a GPS vyhledávací zařízení pro psy. O několik let později se přidalo GPS zařízení pro profesionální lokalizaci psů a vznikl sledovací obojek DOG GPS. Tato obchodní značka se, díky vysoké spolehlivosti a kvalitě produktů pro psy, stala velmi známou a žádanou.

V roce 2017 firma zavedla novou obchodní značku fencee, která se zaměřuje na vývoj a výrobu generátorů pro elektrické ohradníky. V roce 2021 představila fencee revoluční řešení pro chovatele zvířat – chytrou farmu s využitím aplikace fencee Cloud. Tato inovativní technologie umožňuje vzdálené ovládání a monitorování elektrických ohradníků pro hospodářská zvířata. Fencee se tak stala průkopníkem cloudového systému pro správu a sledování ohradníků, což poskytuje chovatelům přehled a kontrolu nad jejich ohradami bez ohledu na jejich aktuální polohu, Ovládání a monitorování se provádí pomocí mobilního telefonu, nebo počítače.

23 implementovaných modulů a funkcionalit

Evidence zboží na lokacích

Manažerská data v podobě Business Intelligence

Produkty firmy VNT electronics jsou využívány širokou škálou zákazníků, včetně výcvikových trenérů, chovatelů, myslivců, farmářů a zoologických zahrad. Díky jejich spolehlivosti a pokročilým funkcím jsou tyto elektrické produkty vyhledávány a respektovány v oboru.

Ryze česká firma VNT electronics je dnes předním výrobcem a vývojářem unikátních elektronických produktů pro zvířata. Její inovativní přístup a zaměření na kvalitu a spolehlivost získaly firmě uznání a zákaznickou důvěru, jak na domácím trhu, tak v mezinárodním měřítku.  Její ambicí je být firmou, která udává trend v oblasti vývoje a výroby nejen ohradníků, ale i dalších elektronických zařízení.

Významným milníkem v historii firmy VNT electronics bylo bezpochyby spojení s firmou Morelli electronics, kterou společně založili majitelé VNT electronics spolu s Michalem Křivohlávkem. Morelli electronics se specializuje na výrobu a osazování desek plošných spojů pro elektronická zařízení, což se stalo klíčovým prvkem ve výrobě produktů VNT electronics. V roce 2017 se obě společnosti spojily a přesídlily do společného provozu v Lanškrouně, čímž umožnili komplexní realizaci inovativních elektronických produktů.


Ústup od papíru

Spojení výroby, nárůst zaměstnanců a rozšíření firemních procesů, přineslo s sebou více práce, ale také odhalilo slabá místa ve fungování firmy. Proto bylo rozhodnuto zavést do firemních procesů konkrétní řád a strukturu. V roce 2021 byla proto spuštěna implementace systému HELIOS iNuvio. Což je nová generace ERP pro malé a střední firmy. Cílem producenta, společnosti Asseco Solutions, je plně jím nahradit jeho předchůdce, systém HELIOS Orange, který byl po desetiletí špičkou na trhu ERP pro segment SME. HELIOS iNuvio. Jen pro příklad: Mezi nejvyhledávanější funkcionality tohoto systému patří plně integrovaný manažerský pohled na data v podobě Business Intelligence, prediktivní analýzy důsledků, notifikační centrum nebo možnost centralizovaných kontrol a administrace systému. To a mnohé další funkce dokázaly zcela naplnit očekávání vedení firmy VNT electronics. Dosavadní papírová evidence postupně přecházela na elektronickou podobu.

Jak vysvětlil Michal Křivohlávek, doba ke konci roku, kdy byly stále platná omezení kvůli pandemii COVID-19 a lidé si pořizovali více domácích mazlíčků, přinesla velké zatížení na výrobu a současně byla nezbytná odpovědná příprava dat pro naplnění ERP systému. Vše mělo být dokončeno tak, aby nový rok začal již se zkušenou evidencí v systému HELIOS iNuvio.

„S pomocí HELIOS iNuvio jsme úspěšně optimalizovali a propojili firemní procesy. Díky podpoře odvádění výrobních operací a nástroji Dataskop, jsme dosáhli komplexního online přehledu, který nám umožňuje efektivněji řídit naši firmu,“
DiS. Mojmír Kejduš, MBA Výrobní ředitel VNT electronics

Zapojit víc lidí

Průběh implementace zde zajišťovala Lucie Pernicová, projektová vedoucí Gatema IT, která od února 2021, kdy proběhla analýza aktuálního firemního stavu, koordinovala práce a implementaci modulů skladu, výroby, a dále ekonomických nástrojů jako fakturaci, nástroje customizace, vizualizace, reklamace a Intrastat.

"Implementovali jsme řešení Gatema MES (pro evidenci výroby), Gatema WMS (pro práci ve skladech) a řešení integračních partnerů, a to Balíkobot, pro plynulou logistiku a e-shop konektor pro realizaci prodeje přes e-shopové prostředí.“
Lucie Pernicová Projektová vedoucí Gatema IT

Implementační práce na straně VNT electronics, byly řízeny Mojmírem Kejdušem, výrobním ředitelem. Značná část práce spočívala v revizi stávajících dat a přípravě naváděných dat.

Nakonec se vše stihlo díky velké podpoře zaměstnanců VNT electronics a jejich ochotě se učit, a tak 1. listopadu 2021 byl systém ERP HELIOS iNuvio s integrovanými moduly úspěšně spuštěn do ostrého provozu.

Zaměstnanci VNT Electronics se museli naučit používat terminály pro evidenci odvádění výroby do skladu a následně se provádělo testování, která byla závislá na několika málo lidech. Na otázku, zda by něco změnili na základě zkušeností s implementací, Michal Křivohlávek odpověděl: „Rozložil bych implementaci mezi více lidí ve firmě.“

Co firmě VNT electronics systém HELIOS iNuvio přinesl?

  • Integraci dat výrobku

  • Zpřehlednění požadavků

  • Nárůst efektivity výroby

  • Zrychlení odbavení zákaznické objednávky

  • Kooperaci pod kontrolou

  • Online integrované řešení včetně reportingu bez složitých exportů a manuálního zpracování dat

  • Možnost uživatelských úprav

Inspirujte se u VNT electronics

HELIOS iNuvio umí pomoci i v těchto oblastech.


Business Intelligence

Umět si vyhodnotit správně data a především dostat ta správná, to může být v podnikání klíčové.

S Business Intelligence dostanete vždy správné informace ve správnou chvíli. Dle vámi požadovaných parametrů.

Sklady

Správná orientace ve vašich skladových zásobách a warehouse management jsou v HELIOS iNuvio naprostým standardem.

Pracujte v přehledné struktuře a využívejte množství vychytávek, které vám pomohou šetřit čas.

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.