HELIOS iNuvio efektivně pomáhá Burze cenných papírů Praha

Efektivní pomocník pro trh s cennými papíry

Burza cenných papírů Praha je největším a nejstarším organizátorem trhu s cennými papíry v České republice.

Její historie sahá až do roku 1871, kdy byla založena první burza cenných papírů na území současné České republiky.

V její činnosti je již více než 20let spolehlivým pomocníkem systém HELIOS z produkce společnosti Asseco Solutions, přičemž v listopadu 2020 přešla společnost na novou verzi, HELIOS iNuvio.


Burza je trh, na kterém se určují ceny cenných papírů nebo komodit na základě nabídky a poptávky investorů. Jejím hlavním úkolem je propojit investory, kteří chtějí zhodnotit své peníze a firmy, které chtějí získat nový kapitál. Burza tak plní významnou funkci pro celou ekonomiku.

Spolu se svými dceřinými společnostmi tvoří Burza cenných papírů Praha skupinu PX. Vedle burzy je nejvýznamnější společností skupiny Centrální depozitář cenných papírů (CDCP), zaujímající dominantní postavení v oblasti vypořádání obchodů s cennými papíry na českém kapitálovém trhu.

Se skupinou PX dále úzce spolupracuje společnost Power Exchange Central Europe (PXE), která představuje obchodní platformu pro obchodování s elektřinou a zemním plynem. Majoritním akcionářem burzy je vídeňská burza cenných papírů (Wiener Börse).

Burza cenných papírů Praha je členem Federace evropských burz (FESE). Může se také pochlubit prestižním zařazením Americké komise pro cenné papíry a burzu  (US SEC) do seznamu burz bezpečných pro investory (status tzv. „Designated Offshore Securities Market“).

Pouhý jeden den pro migraci

„V systému HELIOS iNuvio denně pracujeme s účetnictvím, s fakturami vydanými a přijatými, bankovními operacemi, pokladnou či obecnými importy. Většinu procesů máme zautomatizovaných díky speciálním pluginům vytvořených dle našich požadavků.“
Ing. Jaroslav Štembera finanční ředitel Burzy cenných papírů Praha

Podívejme se nyní blíže na období od listopadu 2020. Implementace nové verze systému, HELIOS iNuvio, a související migrace dat ptehdy proběhla během jednoho dne, což management burzy velmi ocenil.

„Spolupráce se zodpovědnou osobou ze strany Asseco Solutions byla bezproblémová a velmi profesionální,“ vzpomíná Jaroslav Štembera, „Po implementaci došlo ke kontrole předem určených parametrů a stavů zůstatků jednotlivých účtů. Vše proběhlo bez závad.“


Pluginy pro externí import dat

Když se pana Štembery zeptáme dnes, po dvou letech práce s novým systémem, které konkrétní benefity migrace na HELIOS iNuvio Burze cenných papírů Praha přinesla, bilancuje:

„Výhodou nového systému je efektivnější využití jednotlivých procesů při využití „quick“ postupů u rutinních operací. A samozřejmě také zlepšení přehlednosti a možnost individuálního nastavení.“
Ing. Jaroslav Štembera finanční ředitel

„Naše společnost se snaží neustále zefektivňovat práci svých zaměstnanců i pomocí externích řešení a doplňků, které programátoři Asseco Solutions dokáží implementovat do informačního systému HELIOS iNuvio.“ uzavírá Ing. Jaroslav Štembera

Inspirujte se u Burzy cenných papírů Praha


HELIOS iNuvio pomůže i vám. 

Ekonomika

Mít vyřešené účetnictví a finanční řízení firmy je stěžejní potřebou každé firmy. Tuto problematiku iNuvio řeší dnes a denně.

Zaměstnanci Burzy cenných papírů se tak mohou spolehnout na plně funkční účetnictví nebo fakturaci.

To vše v manažerském přehledu Business Intelligence, který je nativní součastí HELIOS iNuvio a můžete si v něm data skládat dle vlastních preferencí.

Business Intelligence

Umět si vyhodnotit správně data a především dostat ta správná, to může být v podnikání klíčové.

S nativním řešením HELIOS iNuvio, Business Intelligence, dostanete vždy správné informace ve správnou chvíli. Dle vámi požadovaných parametrů můžete sledovat náklady, faktura a mnoho dalšího.

Na všechna preferovaná data se můžete zaměřit pomocí grafů a analýz, které získáte na pár kliků ve vašem HELIOS iNuvio. Připravte si všechny kroky dopředu a nenechte konkurenci žádný náskok

Mzdy

Oblast, kterou je třeba řídit bezchybně. 

Správa mzdové agendy může být náročná, nicméně se jedná o každoměsíční práci. 

Zaměstnanci Burzy cenných papírů ovšem mají pomocníka, který jim tuto problematiku komplexně vyřeší.

Pracujte i vy v systému, který vám administrativu vyřeší na pár kliků. 

Sklady

Správná orientace ve vašich skladových zásobách a warehouse management jsou v HELIOS iNuvio naprostým standardem.

Pracujte v přehledné struktuře a využívejte množství vychytávek, které vám pomohou šetřit čas a perfektně se vyznat ve skladové administrativě.

                                                  

Zaujalo vás řešení a rádi byste získali více informací?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám obratem ozveme.

+420 244 104 111