HELIOS iNuvio ve světě zdravé výživy

Dovozce produktů zdravé výživy vsadil na podnikový systém HELIOS iNuvio

Kaumy, největší dovozce a výrobce čekankového sirupu, produktů zdravé výživy a zdravých cukrovinek využívá pro podporu své činnosti informační systém HELIOS iNuvio. Oceňuje komplexnost řešení produktu, který dokázal zefektivnit jeho logistické, obchodní a fakturační procesy.


Společnost Kaumy působí na trhu už 18 let. Zásobuje mezinárodní řetězce, trh se zdravou výživou, maloobchody, velkoobchody i specializované obchody. S tím, jak se firma postupně rozvíjela, narůstaly i požadavky na systematizaci logistiky a firemní agendy.

„Do roku 2020 jsme využívali jiný informační systém, přičemž některé firemní agendy jako například mzdy, DPH, legislativní výkazy, maloobchodní prodej nebo docházka, byly řešeny samostatnými softwary.“
Pavel Stehlík obchodně-technický manažer

Komplexní řešení

Pak však došlo k strategickému rozhodnutí – přejít na nový informační systém.

Hlavní požadavek vedení společnosti zněl jednoduše, ucelené řešení. Ve společnosti Kaumy požadovali nahrazení množství dílčích softwarů jedním komplexním systémem. Snaha o komplexnost řešení si vynutila hledání takového informačního systému, kterým by firma dostala vše „pod jednu střechu“.


„Potřebovali jsme jednotný systém, který by zajistil funkční propojení informačního systému s e-shopem, docházkovým systémem a zefektivnil logistické, obchodní a fakturační procesy. Důraz byl kladen také na komplexní sledování průběhu zakázky a na oblast vyhodnocování tak, aby vedení společnosti mělo k dispozici data pro správné rozhodování.“
Pavel Stehlík obchodně-technický manažer

Implementace byla zahájena v listopadu 2020, přičemž souběžně s implementací v Kaumy probíhala též implementace systému i v propojené společnosti Heinz Food. Do ostrého provozu byl systém předán v srpnu 2021.

Kaumy tak v roce 2020 implementovala starší verzi systému HELIOS. Vzhledem k tomu, že Kaumy má úzké napojení na výrobní potravinářskou společnost, byla snaha, aby řešení tyto úzké vazby reflektovalo a umožnilo plynulou výměnu dat. O dva roky později došlo k zavedení nové verze systému, HELIOS iNuvio, kterým došlo ke sjednocení všech ekonomických agend.

Logistika na nejvyšší úrovni

„Logistika ve skladu poskočila na vyšší úroveň, procesy byly srozumitelně seřazeny, podařilo se nám odstranit ty zbytné a zrychlit výkon skladu. Oceňujeme zejména rychlost zpracování objednávek z našeho e-shopu,“ pochvaluje si Pavel Stehlík.

Automatizace firemních procesů přinesla velké časové úspory a závod získal kontrolu nad výrobními procesy, které dokáže lépe plánovat a organizovat.

„HELIOS iNuvio nabídl vedení společnosti detailnější a rychlý pohled na hospodaření firmy spolu s dalšími ukazateli, které management potřebuje ke správnému rozhodování,“ doplňuje Pavel Stehlík.

Pavel Stehlík však současně velmi oceňuje i služby dodavatele FIRST information systems. Ten podle jeho slov dokázal implementaci nového softwaru HELIOS iNuvio usnadnit tím, že se vcítil do problematiky prodejní společnosti Kaumy i výrobní společnosti Heinz Food.

„HELIOS iNuvio nám přinesl mnohá zlepšení, která jsou přínosná pro všechna oddělení, a to jak společnosti Kaumy, tak i Heinz Food.“  uzavírá Pavel Stehlík

Inspirujte se u Kaumy


HELIOS iNuvio pomůže i vám. 

Ekonomika

Mít vyřešené účetnictví a finanční řízení firmy je stěžejní potřebou každé firmy. Tuto problematiku iNuvio řeší dnes a denně.

Zaměstnanci Kaumy se tak mohou spolehnout na plně funkční účetnictví nebo fakturaci.

To vše v manažerském přehledu Business Intelligence, který je nativní součastí HELIOS iNuvio a můžete si v něm data skládat dle vlastních preferencí.

Sklady

Správná orientace ve vašich skladových zásobách a warehouse management jsou v HELIOS iNuvio naprostým standardem.

Pracujte v přehledné struktuře a využívejte množství vychytávek, které vám pomohou šetřit čas a perfektně se vyznat ve skladové administrativě. 

Mzdy

Oblast, kterou je třeba řídit bezchybně. 

Správa mzdové agendy může být náročná, nicméně se jedná o každoměsíční práci. 

Zaměstnanci Kaumy ovšam mají pomocníka, který jim tuto problematiku komplexně vyřeší.

Pracujte i vy v systému, který vám administrativu vyřeší na pár kliků. 

Balíkobot

Komunikace s přepravci přímo z vašeho iNuvia. A jak toto spojení funguje?

HELIOS iNuvio napojíme na naše integrační řešení Balíkobot a ten za vás vyřeší komunikaci s přepravci.

Ve společnosti Kaumy mohou zboží naskladnit a ihned nachystat k přepravě. Vše jednoduše a v jednom systému.                                                          

Zaujalo vás řešení a rádi byste získali více informací?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám obratem ozveme.

+420 244 104 111