Případová studie

 HELIOS Nephrite pohání růst skupiny CIMEX

Jádrem podnikání skupiny CIMEX jsou investice do realit. 

Jádrem podnikání skupiny CIMEX jsou investice do realit. Jejich portfolio nemovitostí tvoří primárně administrativní budovy, hotelové komplexy a nové developerské projekty. Dnes tato skupina s 30letou tradicí patří k předním privátním investorům a od loňského roku taky k uživatelům HELIOS Nephrite.


Skupinu CIMEX si nejspíš nedokážete zařadit do oboru podnikání, ale některé firmy z portfolia jsou na trhu známé. Třeba značka OREA HOTELS & RESORTS má dlouhodobě silnou pozici na českém hotelovém trhu. „Je to naše nejznámější značka, ale do našeho portfolia patří více než 40 společností, jejichž prostřednictvím skupina CIMEX vlastní a provozuje 3*/4*/5* hotely, kancelářské budovy, rezidenční aktiva a rozvíjí nové realitní a hospitality projekty v České republice a zahraničí,“ říká finanční manažer Michal Kubišta.

„HELIOS Nephrite jsme v roce 2020 implementovali i pro využití nové funkce Multicompany, která významně usnadnila správu našich firem v portoliu (více jak 40 společností), prostřednictví sdílení číselníků a integrací výstupních reportů napříč celou skupinou v dělení na jednotlivá střediska, businessunits, divize atp. Podařilo se rovněž významně zefektivnit interní procesy a to vedlo k významné úspoře času a nákladů.“
Michal Kubišta finanční manager CIMEX INVEST

HELIOS Nephrite v CIMEX INVEST


Vedení takto rozvětvené skupiny vyžaduje skutečně kvalitní řízení podnikových zdrojů.

„Proto jsme přešli na ERP systém HELIOS Nephrite. Ten nám vedle zjednodušení agendy přinesl i reálné úspory při správě llicencí.“

Michal Kubišta
finanční manager CIMEX INVEST

Vzhledem k zaměření firmy, její struktuře, je stěžejní funkcionalitou takzvaná MULTICOMPANY, která umožňuje spravovat všechny firmy holdingu v jednom systému.“ Další důležité moduly jsou pro controlling, správu účetnictví a číslování zakázek,“ dodává Kubišta. 

Přechod CIMEX na HELIOS trval čtyři měsíce od podpisu smluv, což je rekordně krátká doba. Vše proběhlo bez zádrhelů. Základem je vždy kvalitní příprava, plánování a uzpůsobení produktu na míru potřebám daného klienta. „Systém si postupně osvojili i zaměstnanci, kterým přinesl automatizaci řady procesů. Oproti našim předchozím projektům jim umožňuje přehlednou práci s daty. Ta HELIOS umí dobře reportovat a vizualizovat,“ dodává závěrem finanční manažer Michal Kubišta. 

Klíčové aspekty řešení

Multicompany pro správu více ičo. 

Rychlost implementace.

Klíčový modul pro controling.

Reporty a vizualizace

Máte zájem
o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Poptávkový formulář