Případová studie

HELIOS Nephrite splňuje vysoké nároky tradičního výrobce cukru, společnosti Tereos TTD.

Historie výroby cukru dlouhá více než 190 let

Akciová společnost Tereos TTD je největším výrobcem cukru a lihu v České republice. Ročně ve dvou cukrovarech a čtyřech lihovarech vyrobí až 370 000 tun bílého krystalického cukru a 1 400 000 hektolitrů lihu, ať už pitného nebo bezvodého.


Historie společnosti sahá až do roku 1831, kdy kníže Karel Anselm Thurn-Taxis nechal přebudovat zámek v Dobrovici na cukrovar. Cukr se v Dobrovici od té doby vyrábí nepřetržitě, což je evropský unikát. Od roku 1992 je společnost v rukou francouzského kapitálu, dnešní skupina Tereos navazuje na to nejlepší z bohaté české cukrovarnické tradice.

Jedinou základní surovinou pro produkci je cukrová řepa. Pěstuje ji více než 550 pěstitelů na ploše téměř 37 000 hektarů. Průměrný výnos, který dosahuje 80 tun cukrové řepy z jednoho hektaru, řadí české pěstitele na úroveň těch nejvyspělejších cukrovarnických zemí v Evropě.

HELIOS Nephrite nám přináší nové možnosti, jak tento produkt nejen používat pro běžnou agendu, ale i jak jej spravovat pomocí nových nástrojů pro vytváření tiskopisů, sledování výkonu, webového portálu. V případě, že potřebujeme vlastní funkcionalitu, která je specifická pro naši společnost, máme možnost oslovit síť partnerů společnosti Asseco Solutions nebo si dokonce tuto funkci sami připravit díky otevřenosti HELIOS Nephrite.
Jakub Hradiský PR & CSR manažer TEREOS TTD

Jakub Hradiský, PR & CSR manager společnosti TEREOS TTD v referenčním videu popisuje, jak pomáhá systém HELIOS největšímu cukrovaru v ČR.