Jak na to šli v Balónech Kubíček?

Úspěch na celosvětovém trhu jedině s kvalitním ERP

Balóny Kubíček je špičkovou firmou na výrobu horkovzdušných balónů. Historie firmy se začala psát již v roce 1983, kdy Aleš Kubíček, zakladatel společnosti, vyrobil svůj první balón. Tomto roce hovoříme pouze o zájmové činnosti v československé branné organizaci Svazarmu.

Od sametové revoluce ovšem firma posunula své fungování na tržní úroveň a z hezké záliby se stala výdělečná činnost, která dosahuje celosvětového úspěchu. Od roku 2012 zdejšímu managementu i pracovníkům s řízením, prakticky všech procesů ve firmě, pomáhá informační systém HELIOS iNuvio z produkce Asseco Solutions.

„Horkovzdušné balóny vyvíjíme, vyrábíme a servisujeme,“ říká Petr Kubíček, majitel firmy. „Jsme jedním ze tří výrobců na světě, kteří své balóny prodávají po celé zeměkouli. Mimo šití obalů - to je ta textilní, nejvíce viditelná část každého balónu - také pleteme k balónům koše, vyrábíme hořáky i vlastní palivové láhve. Aby toho nebylo málo, máme vlastní výrobu polyesterové textilie, ze které naše balóny šijeme a která je svými unikátními vlastnostmi zásadní konkurenční výhodou naší společnosti.“


Samozřejmě ani před rokem 2012 se společnost Balóny Kubíček neobešla bez softwarového pomocníka. Měla však hned čtyři – jeden pro obchodní činnosti, další pro ekonomiku a dva vlastní systémy pro řízení výroby a pro TPV. Tato situace se po čase stala neudržitelnou a tak se vedení firmy rozhodlo pro pořízení ERP systému, který by většinu procesů dokázal sjednotit. Po zralé úvaze bylo rozhodnuto o pořízení systému HELIOS Orange. Ten se zde osvědčil a tak po několika letech provozu přijalo vedení firmy nabídku  k migraci na vyšší řadu systému HELIOS iNuvio. Ten je nástupcem původní verze systému HELIOS Orange.

„Během předimplementační analýzy i během implementace jsme si udělali pořádek v našich datech i hlavách,“ říká Radim Poláček, ředitel společnosti Balóny Kubíček. Od doby, kdy zde pomáhá systém HELIOS, je skutečnou páteří firemních procesů a lidé ve firmě si situaci velice pochvalují, přičemž od migrace na HELIOS iNuvio ještě o něco více, než dříve.

„Jsou jenom jedna data, ze kterých čerpáme veškeré informace,“ říká Radim Poláček.

„Nepřepisujeme informace z jednoho systému do druhého, což našim lidem šetří hodně času a také se eliminuje chybovat.“
Radim Poláček Ředitel společnosti

Řízení dokumentace letecké výroby

Řízení letové způsobilosti balónů v provozu

Business Intelligence 

Moduly pro bezpečný let


Ve společnosti balóny Kubíček jsou implementovány všechny moduly, které systém nabízí. Kromě základních modulů zda však fungují i dva zcela specifické, vytvořené na zakázku vedení firmy Balóny Kubíček a dá se říci „přímo na tělo“ této společnosti. Je to systém pro sofistikované změnové řízení dokumentace letecké výroby a dále systém pro zachování řízení letové způsobilosti balónů v provozu. Oba systémy plně vyhovují požadavkům Evropské agentury pro bezpečnost létání (EASA).

Inspirujte se u Balónů Kubíček.

HELIOS iNuvio pomůže i vám. 

Sklady

Správná orientace ve vašich skladových zásobách a warehouse management jsou v HELIOS iNuvio naprostým standardem.

Pracujte v přehledné struktuře a využívejte množství vychytávek, které vám pomohou šetřit čas a perfektně se vyznat ve skladové administrativě.

Business Intelligence

Sledujte důležitá data manažerským pohledem.

S Business Intelligence se můžete na firemní informace podívat přes grafy a analýzy, vyhodnocení tak bude snadné a na pár kliků.

Mzdy

Správa mzdové agendy může být náročná, nicméně se jedná každoměsíční rutinu, která je nutná. 

Zaměstnanci Balóny Kubíček ovšem mají pomocníka, který jim tuto problematiku spolehlivě vyřeší a se vším pomůže.

Pracujte i vy v systému, který vám mzdovou administrativu vyřeší na pár kliků. 

Ekonomika

Mít vyřešené účetnictví a finanční řízení firmy je stěžejní potřebou každé firmy. Tuto problematiku iNuvio řeší dnes a denně.

Zaměstnanci  Balónu Kubíček se tak mohou spolehnout na plně funkční fakturace, pokladnu, evidenci k DPH a mnoho dalšího.

                                                     

Zaujalo vás řešení a rádi byste získali více informací?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám obratem ozveme.

+420 244 104 111