Jak na to šli v KODAPU?

Softwarový pomocník pro špičkové účetnictví

Daňové poradenství a outsourcing zpracování účetnictví a mezd.

To jsou oblasti činnosti, kterým se věnuje daňově poradenská skupina KODAP, která vznikla v roce 1994 jako součást mezinárodní skupiny ETL.

Se svými 190 zaměstnanci se v ČR v roce 2020 zařadila na 12. místo v oboru v rámci celé České republiky.

Vedení firmy i všem jejím zaměstnancům pomáhal v jejich práci již od roku 1998 informační systém HELIOS Orange z produkce Asseco Solutions. Dnes převzal žezlo jeho následovník – HELIOS iNuvio


„Systém HELIOS používáme v naší společnosti pro zpracování účetnictví a mezd klientů i jako systém pro vlastní účetnictví a řízení některých interních procesů."
Vlastimil Sojka jednatel společnosti Kodap

Podle jeho slov v době, kdy se vedení skupiny rozhodovalo, který systém si pořídí, vyhodnotili HELIOS jako maximálně škálovatelný ERP systém, umožňující hromadnou správu a nastavení klientských databází.

Důležité bylo i to, aby systém zvládal zpracovávat efektivně účetnictví i pro velmi malé klienty a zároveň aby dokázal poskytnout široký ERP servis pro velké podniky. Důležitou podmínkou bylo také to, aby byl dodavatel dostatečně silný a stabilní.

Napojení na více než 1200 klientských databází

Propojení 14 firemních kanceláří

Desítky ušetřených hodin každý měsíc

„V devadesátých letech ještě nešlo o migraci, jaká proběhla nyní,“ vzpomíná Vlastimil Sojka.

„Když jsme tehdy zaváděli nový systém HELIOS, šlo o nové nastavení klientských databází s převzetím počátečních stavů. Z našeho hlediska byla však ještě důležitější migrace z HELIOS Orange na HELIOS iNuvio. Tento proces se totiž týkal cca 1200 různorodých účetních databází ve 14 kancelářích KODAP. Tento proces si vyžádal cca 70 dnů práce vlastního IT specialisty. Jeho průběh a výsledky ale hodnotíme kladně, obešlo se to bez vážnějších problémů,“ dodává Sojka.


Kompletní digitalizace

Moderní systém HELIOS iNuvio skupině umožňuje centrální řízení metodiky, nastavení osnov, číselníků, automatických kontací. Usnadňuje implementaci u nových klientů. Díky němu lze veškeré změny v nastavení provádět centrálně pro všechny databáze klientů KODAP najednou a reagovat tak na změny v legislativě i požadavcích zákazníků.

„Systém je otevřený pro nejrůznější druhy automatizace a v současné době nám pomáhá s kompletní digitalizací oběhu dokumentů u klientů i interně v naší firmě,“ dodává Vlastimil Sojka. 


„Úspory vnímáme i při digitalizaci komunikace s klienty, kde postupně odpadá každoměsíční rituál manuálního předávání papírových dokladů,“ hodnotí Vlastimil Sojka. „Možnosti systému HELIOS iNuvio vnímáme jako velmi široké a v současné době se snažíme posílit naše technické kapacity specialistů na pomezí IT a výkonu účetnictví. Cílem je prezentovat klientům další agendy a moduly systému a zprostředkovat jim tak lepší úroveň řízení jejich podniku i mimo samotné účetnictví, zpracování mezd a personálních agend. Jde hlavně o logistiku, autodopravu, řízení výroby, velkoobchod i maloobchodní provoz a další.“

Mzdy pro velké klienty

V rámci skupiny a také u klientů jsou implementovány všechny nejdůležitější oblasti a moduly systému, včetně webového uživatelského rozhraní. Na iNuvio zdejší lidé podle potřeby napojují i externí řešení, jako např. Workflow, RON nebo reportingové systémy, jako Reporting.cz, rekap, Power BI nebo náš vlastní klientský reportingový portál ekonomického servisu (KODAP PES).

„Velmi oceňujeme mzdový modul, který je propracovaný a robustní, vhodný i pro velké klienty,“ konstatuje Vlastimil Sojka a dodává: „Vysoce hodnotíme ve srovnání s konkurencí i modul evidence majetku a jeho odpisů.“

Podle jeho slov zdejší špičkoví profesionálové také oceňují rozsáhlý instrumentář, který HELIOS iNuvio poskytuje při nejrůznějších analýzách a náhledech z dat. Také nástroje pro saldokontní řešení nejrůznějších účtů a párování plateb jsou označovány za výborné. V případě ručního zadávání účetních operací specialisté KODAP přínos iNuvia pro vyšší produktivitu práce neshledávají. Úsporu práce podle něj přináší iNuvio zejména u firem s velkými počty dokladů v dokladových řadách, kde je snadnější vytěžit výhody automatizace. Tam už jde oproti manuálnímu zadávání o časové úspory v řádech desítek hodin měsíčně. 


Inspirujte se u KODAPU.

HELIOS iNuvio pomůže i vám. 

Ekonomika

Mít vyřešené účetnictví a finanční řízení firmy je stěžejní potřebou každé firmy. Tuto problematiku iNuvio řeší dnes a denně.

Zaměstnanci  KODAPU se tak mohou spolehnout na plně funkční fakturace, pokladnu, evidenci k DPH a mnoho dalšího.

To vše za pomocí manažerského přehledu Business Intelligence, který je nativní součastí HELIOS iNuvio. 

Klientský portál

Existují řešení, která je třeba vytvořit na míru a není možné je brát podle univerzální šablony.

V KODAPU využívají vlastní klientský reportingový portál ekonomického servisu.

HELIOS iNuvio počítá s plným napojením na vaše stávající řešení. Pokud budete chtít s dalšími, návaznými řešeními poradit, i v tomto případě jsme tu pro vás.

Mzdy

Správa mzdové agendy může být náročná, nicméně se jedná každoměsíční rutinu, která je nutná. 

Zaměstnanci KODAPU ovšem mají pomocníka, který jim tuto problematiku spolehlivě vyřeší a se vším pomůže.

Pracujte i vy v systému, který vám mzdovou administrativu vyřeší na pár kliků. 

Plánování tras Rinkai

Optimalizujte přepravní trasy přímo z vašeho iNuvia. A jak toto spojení funguje?

HELIOS iNuvio propojíme přímo s řešením Plánování tras Rinkai.

Poskytneme vám tak mapové služby přímo ve vašem HELIOS iNuvio. Trasy si tak můžete naplánovat dopředu, z pohodlí svého iNuvia.

Zaujalo vás řešení a rádi byste získali více informací?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111