Případová studie

ROHLIG SUUS pracuje nejen v iNuviu, ale i v cloudu

Logistika řízená z oblaků

Logistika, letecká, silniční, námořní a železniční přeprava po celém světě. To je skutečně nemalý záběr, jímž se může chlubit společnost ROHLIG SUUS Logistics - dceřiná společnost polské firmy ROHLIG SUUS Logistics S.A. V České republice působí od listopadu 2017 a je součástí mezinárodní logistické sítě Röhlig Logistics & Co. KG s tradicí od roku 1852 a se sídlem v Brémách.


Jako jediný firemní informační systém zde pracovníci i management využívají HELIOS již od data vzniku firmy. Od ledna 2020, kdy firma otevřela vlastní pobočku na Slovensku, jej navíc využívají i tam. Technickou zajímavostí však je, že zhruba po roce spokojeného využívání systému formou „on premise“ se vedení firmy rozhodlo využívat jej i nadále. ale prostřednictvím cloudových technologií – služby ERPORT.

„Zpočátku jsme navázali spolupráci s jiným dodavatelem cloudového řešení, ale nebyli jsme spokojeni zejména s podporou a komunikací, tak jsme předchozí spolupráci ukončili,“
Jiří Chládek výkonný ředitel ROHLIG SUUS pro Česko a Slovensko

„Naše společnost se zabývá logistikou, v našem týmu nemáme žádné specialisty na IT řešení, a tak jsme chtěli mít jednoho spolehlivého partnera a pružné řešení. Naše společnost se snaží být maximálně flexibilní, a to nejen ve vztahu ke klientům, ale i k zaměstnancům, proto je pro nás velmi důležitá jednoduchá možnost přistupovat do našeho systému odkudkoliv, ať už z domova či pracovních cest a to rychle a bezpečně“,  dodává Chládek.

Využití Business Inteligence pro manažerská data a analýzy

Více než 35 firemních uživatelů v Česku a na Slovensku

Cloudové řešení pro všechny servery

Změna zažitého způsobu sebou samozřejmě vždy přináší jisté obavy. Ty se však v případě Jiřího Chládka po předchozí zkušenosti týkaly spíše kvality dodavatele, komunikace s ním, technické stability a rychlosti řešení. Naštěstí v případě Asseco Solutions se obavy nenaplnily.

„Zavedení cloudu, jak po technické, tak i smluvní stránce bylo velice rychlé a snadné, vše proběhlo rámci pár dnů“
Jiří Chládek výkonný ředitel Rohlig Suus

„Správnost rozhodnutí jít cestou cloudu a spolehlivost celého nastavení se osvědčila, zejména v době nástupu koronavirového lock downu na jaře roku 2020, kdy pro naši společnost nebyl přechod do režimu home office žádný problém, neboť naši zaměstnanci byli zvyklí pracovat z domova již dávno předtím. Tato připravenost nám přinesla velký náskok oproti konkurenci, naši klienti jednoduše řečeno přechod na práci z domova vůbec nepoznali " dále dodává Chládek.


Víc dat, víc lidí, víc peněz

Za více než 4 roky provozu je již možné bez obav zhodnotit přínosy systému, a že jich není málo. 

„Přínosy pro firmu, jak jsem již uvedl, vnímám zejména v dostupnosti našeho provozního systému odkudkoliv, zabezpečení dat, možnosti navýšit kapacitu i objem uložených dat téměř okamžitě a vlastní podporu ze strany dodavatele,“ rekapituluje Jiří Chládek.

Naše společnost za poslední rok navýšila obrat cca na dvojnásobek a úměrně se navýšil i počet zaměstnanců a přenesených dat, což v případě technického řešení služby ERPORT nebyl žádný problém. Finanční výhody cloudu plynou z jednoduchosti řešení, jasně dané možnosti kalkulace nákladů a úspory personálních nákladů za vlastní pracovníky. O technické řešení se starají odborníci, my máme možnost věnovat se naplno oboru naší činnosti, kterému rozumíme, a tím je doprava a logistika. Standardní součástí služby ERPORT je navíc zabezpečení našich dat i celého systému na korporátní úrovni, a to je výhoda, kterou si každá firma nemůže dovolit,“ dodává.

Inspirujte se u firmy ROHLIG SUUS.

HELIOS iNuvio vám pomůže s různorodou agendou.

ERPORT

Využijte naší cloudové služby a mějte svá data bezpečně zálohovaní. Všechny informace budete mít dostupné kdykoliv a odkudkoliv nezívisle na vašich firemních zařízeních. 

Business Inteligence

Sledujte důležitá data manažerským pohledem. S Business Intelligence se můžete na firemní informace podívat přes grafy a analýzy, vyhodnocení tak bude snadné a na pár kliků.

Mzdy

Téma, které vždy rezounuje celou firmou. Mzdy je nutné mít vždy správně, včas a agenda musí fungovat bez jediného zádrhelu. To v Rohlig Suus dobře vědí. Pojďte s námi vyřešit oblast mezd i ve vaší společnosti. Jednou pro vždy.

Spedice

Doprava, přeprava, logistika. Spedice zboží je zodpovědná činnost, ve které se může objevit nejeden problém. Využijte pro přepravu HELIOs iNuvio a mějte své zboží vždy ve správný čas na správném místě.

více než 4 500 firem

spoléhá na HELIOS iNuvio

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.