Případová studie

Výrobní firma Lavat vsadila na HELIOS iNuvio.

Kvalitní ERP na prvním místě

Česká společnost Lavat se sídlem v Chotuticích produkuje a dodává výrobky z oboru laboratorní techniky. Navíc se intenzivně věnuje vlastnímu výzkumu a vývoji. Takto aktivní společnost se samozřejmě neobejde bez kvalitního ERP systému. Managementu i pracovníkům Lavatu v jejich práci proto pomáhá systém HELIOS iNuvio z produkce Asseco Solutions.


Práce na vlastním rozvoji

Počátky průmyslové výroby v areálu dnešní továrny sahají až do roku 1896. Rozvoj současného výrobního programu však nastal o více než půl století později, v roce 1964. Později, roku 1992 byl chotutický závod transformován na akciovou společnost Lavat a následně privatizován.

„V roce 1996 jsme začali velice intenzivně rozvíjet spolupráci s leaderem světového trhu v oblasti elektronových mikroskopů, společností FEI Electron Optics,“ říká Ing. David Klovrza, CFO společnosti Lavat. „V průběhu rozvíjející se spolupráce jsme se stali důležitým partnerem této společnosti. V současné době vyrábíme ucelený sortiment vakuových zařízení a komponentů. Kromě dodávek na český trh exportujeme své výrobky do 35 zemí celého světa,“ dodává.

43 implementovaných modulů a funkcionalit

Více než 20 firemních uživatelů

Řešení pro online sběr dat a skladové či řídící operace


Vyjít zákazníkům vstříc

„V současné době se nám daří zajišťovat neustálé zvyšování prodejnosti našich výrobků. To však pochopitelně vyvolává stále větší potřebu investic. A to nejen do strojů a technologií, ale i do kvalifikace spolupracovníků. Většinu investic se snažíme hradit z vlastních zdrojů a je tedy třeba se soustředit na jejich získávání.“

David Klovrza
CFO společnosti Lavat

.

Společnost Lavat disponuje týmem zkušených odborníků, zajišťujících neustálé inovace a rozvoj vlastního výrobního programu s kvalitním technologickým a přístrojovým vybavením. Od roku 2009 je firma certifikována ve shodě s požadavky ČSN EN ISO 9001. V roce 2013 zde byl certifikován integrovaný systém řízení IMS skládající se z ČSN EN ISO 9001; ČSN EN ISO 14001; ISO 45001 a ISO 27001.

V Lavatu, který má roční obrat přes 100 milionů korun, dnes pracuje 85 zaměstnanců. K jeho zákazníkům patří přední světoví dodavatelé laboratorní a vakuové techniky společně s výzkumnými ústavy.


Jak na firemní procesy?

Podle slov Davida Klovrzy bylo velmi náročné přehrání dat ze starého ERP systému vzhledem k množství záznamů, které původní systém obsahoval. K tomu je totiž třeba mít elementární znalosti SQL. Nicméně vše se podařilo a pracovníci z Lavatu mohou nyní HELIOS iNuvio využívat bez nejmenších problémů.

Za zmínku bezesporu stojí i funkce jako jsou komentáře k záznamu a také perfektní provázanost dokladů. Velmi nám vyhovuje také způsob, jakým HELIOS iNuvio řeší schvalování dokladů, kupříkladu faktur či Workflow.“
David Klovrza CFO

Na otázku, v čem spatřuje největší přínosy nového informačního systému z pohledu procesů ve firmě, odpovídá David Klovrza: „Velmi oceňujeme zejména jeho přehlednost a možnost velmi rychlého nalezení všech informací. Důležitá je také možnost systém upravovat – nastavení, sestavy, uživatelské zobrazení, práva anebo možnost připojit soubor k jakémukoliv záznamu, např. došlé objednávky. 


Inspirujte se u Lavatu

HELIOS iNuvio umí pomoci i v těchto oblastech.

Ekonomika

Mít vyřešené účetnictví a finanční řízení firmy je stěžejní potřebou každé firmy. Tuto problematiku iNuvio řeší dnes a denně.

Zaměstnanci Lavatu se tak mohou spolehnout na plně funkční účetnictví nebo fakturaci.

To vše v manažerském přehledu Business Intelligence, který je nativní součastí HELIOS iNuvio a můžete si v něm data skládat dle vlastních preferencí.

WMS a MES

Online sběr dat z výroby pomocí praktických terminálů? Žádný problém. Pomocí řešení MES ETH dokážete evidovat výrobní operace, kooperace, automaticky vytvářet nebo doklady oběhu zboží.

Ve výrobě je přesnost a automatizace nosným pilířem úspěchu, to dobře vědí i v Lavatu. Kromě efektivní práce s terminály využívají také Warehouse Management System (WMS), který nabízí pomoc při evidenci skladů a díky napojení na iNuvio mohou v Lavatu počítat s komplexní online řešením pro automatizaci výrobních procesů.

Sklady

Správná orientace ve vašich skladových zásobách a warehouse management jsou v HELIOS iNuvio naprostým standardem.

Pracujte v přehledné struktuře a využívejte množství vychytávek, které vám pomohou šetřit čas a perfektně se vyznat ve skladové administrativě. 

Mzdy

Téma, které vždy rezonuje celou firmou. Mzdy je nutné mít vždy správně, včas a agenda musí fungovat bez jediného zádrhelu.

To v Lavatu dobře vědí. Pojďte s námi vyřešit oblast mezd i ve vaší společnosti. Jednou provždy, efektivně a bez problémů.

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.