Albi Česká republika vsadilo na HELIOS Nephrite 

Předmluva k úspěšnému příběhu firmy Albi se začala psát v malém stánku na Staroměstském náměstí, kde se Antonín Kokeš rozhodl prodávat pohlednice turistům. Pohlednice v portfoliu firmy, proslavené po roce 2000 primárně deskovými hrami, zůstaly. Zakladatel firmy Antonín Kokeš se věnuje i jiným projektům. Dnes se však zaměříme právě na jeho největší firmu Albi. 

Ta je velkým hráčem na českém trhu, stále má však jasně dané poselství – podporovat českou hravost a pomáhat utužovat přátelství třeba při vědomostních hrách. Aby se v Albi mohli věnovat vymýšlení nových her, musí mít zvládnuté interní procesy a management. Od toho je tu HELIOS. 

Systémy HELIOS z dílny Asseco Solutions provází Albi již 17 let. Nyní využívají nejnovější HELIOS Nephrite. Ten oproti svému předchůdci obsahuje řadu vylepšení v oblasti uživatelského rozhraní, mobilní responzibility, managementu dokumentů a řízení procesů. Vedle toho v praxi využívá nástroje strojového učení a pokročilou automatizaci projektů. Vývojáři navíc mají připravenou poměrně rozsáhlou mapu systémových vylepšení. Ta obsahuje třeba nové CRM, telemetrii, agendu pro zprocesování žádanek nebo nové projektové řízení. Z již implementovaných novinek pak můžeme zmínit například položkové workflow. 

Právě Albi bylo jednou z prvních společností, které na nový a oceňovaný HELIOS Nephrite migrovaly. Migrace je klíčový proces, který vyžaduje poměrně rozsáhlou přípravu, plánování a koordinaci. Opírá se o oboustrannou důvěru mezi společností a realizační firmou. V případě Albi migrace obnášela převod kompletní účetní, mzdové i prodejní agendy do nového ERP systému tak, aby prakticky žádný systém nepocítil diskomfort nebo narušení procesů.

To se nakonec podařilo a již v červenci 2020 si zákazníci v jednom z 31 značkových obchodů mohli koupit zboží pro radost právě i díky novému systému HELIOS Nephrite. „Vždy chceme být u všeho mezi prvními, proto byl přechod jasná volba. Těšíme se, že HELIOS Nephrite poroste dál společně s námi,“ říká Jan Hajič, IT manažer Albi Česká republika a.s.

Nezáleží na tom, jestli je váš byznys zaměřený na hraní jako v případě Albi, nebo se věnujete úplně něčemu jinému, i vám mohou pomoci systémy HELIOS. Stačí si vybrat ten správný.