Chcete zlepšit produktivitu a zjednodušit finance? Vyberte si z nabídky AVAplace.

Cloudová platforma AVAplace rozšiřuje funkcionality produktů HELIOS i v oblasti produktivity a financí. Z čeho si můžete vybírat?

Široká nabídka firemních aplikací v oblasti produktivity a financí dále rozšiřuje stávající možnosti podnikových informačních systémů HELIOS. Vybírejte mezi aplikacemi Bank App, Jobsignum, DOCU-X DMS, Spiska, Advanto, DOCU-X OCR, Safety4Files, Aramis či QRkni.cz, jež zvyšují produktivitu práce a zjednodušují finanční procesy ve vaší firmě či úřadu. Podívejme se na jednotlivé nástroje podrobněji.

Aplikace Bank App zrychlí komunikaci s vaší bankou, která bude zároveň zabezpečena prostřednictvím šifrované komunikace. Umožňuje automatické stahování bankovního výpisu z internetového bankovnictví a nahrání do ERP systému. Aplikace umí také nahrát příkaz k úhradě přímo do internetového bankovnictví. Oprávněný pracovník pouze provede autorizaci platby v aplikaci banky. Dalším bonusem je to, že pracovníci finančního oddělení nemusí stahovat a ukládat soubory z výpisu a příkazy na svých lokálních discích.
Plné propojení s ERP systémy HELIOS iNuvio a HELIOS Nephrite umožňuje uživatelům soustředit se na práci v jednom systému bez nutnosti odcházet do jiných aplikací. V současnosti je Bank App propojena s Komerční bankou, ČSOB, Raiffeisenbank a Českou spořitelnou.

Jobsignum je jednoduchý a rychlý nástroj na online podepisování zaměstnaneckých smluv a ostatních HR dokumentů. Umí plně automatizovat nábor zaměstnanců pomocí elektronického vyplnění osobních dotazníků uchazeče o zaměstnání, schvaluje navržené dokumenty, nabízí digitální podpis pracovněprávních dokumentů až po jejich převzetí uchazečem. Umožňuje rovněž biometrický podpis pracovních dokumentů pomocí chytrého zařízení, spojený s automatickou tvorbou časového otisku plně v souladu s platnou legislativou.

Informace vyplněné uchazečem a HR se automaticky vkládají do smluv. Odpadá tím ruční přepisování informací do všech pracovních dokumentů. Aplikace rovněž obsahuje předpřipravené obecné šablony pracovněprávních dokumentů, odpovídající současné legislativě, umožňuje i uživatelské zadání vlastních šablon.

Aplikace Jobsignum díky bezpapírovému řešení šetří životní prostředí. Samozřejmostí je plná integrace na produkty HELIOS.

Jedná se o komplexní řešení pro elektronickou správu dokumentů a jejich schvalování. DOCU-X se neomezuje jen na účetní doklady, umožňuje spravovat a schvalovat jakýkoliv typ dokumentů.

DOCU-X zajišťuje přístup k dokumentům, kdykoliv a odkudkoliv potřebujete, včetně zajištění jasných odpovědností. Firemní doklady jsou tak zabezpečeny proti ztrátě a zničení. Jakékoliv hledání dokumentů a informací v nich je otázkou vteřin.
Řešení dokáže zdigitalizovat jakýkoliv firemní proces prostřednictvím robustních nástrojů workflow. Samozřejmostí je historie schvalování, která umožňuje sledovat stav schválení konkrétních dokumentů. Klienti DOCU-X spravují a schvalují desítky typů dokladů (faktury, smlouvy, nabídky, objednávky, žádanky, ISO atd.). DOCU-X lze integrovat s většinou zákaznických systémů, jako jsou ERP, CRM apod.

Spiska zajišťuje životní cyklus dokumentů od jejich prvotní evidence přes proces vyřizování až po skartační řízení. Vše v reálném čase a podle legislativních požadavků České republiky. Aplikace Spiska obsahuje také nástroj ePodatelna. Ten zabezpečuje přijetí a odeslání dokumentů různými elektronickými kanály – prostřednictvím ISDS, elektronické pošty či jiného technického nosiče. Pokud máte další odloučené pracoviště, lze využít Externí podatelnu. Pro distribuci přijatých dokumentů uvnitř organizace slouží Přerozdělení pošty na jednotlivé uzly.

Modul eIDAS jednoduše ověřuje elektronickou identitu (podpis/pečeť) v rámci celé EU. Přes Konverzi dokumentů do PDF převedete elektronické soubory do archivního formátu PDF/A, opatříte je elektronickým podpisem a časovým razítkem (konverzní doložka se vytvoří automaticky).

Podrobnosti o dalších funkcionalitách naleznete zde. Spiska je integrována na produkty HELIOS Nephrite a HELIOS Fenix.

Zaměstnanci si mohou v aplikaci Advanto vybrat část vlastní výplaty kdykoliv, stačí pár kliků v mobilu. Aplikace sleduje i docházku a zaměstnanci vidí, jakou část své výplaty si mohou vybrat. Případně se mohou formou kvízů a článků učit finanční gramotnosti.
Zaměstnavatelé zase mohou plánovat směny a komunikovat se zaměstnanci. Přínosem aplikace Advanto je snížení fluktuace pracovníků a zvýšení loajality zaměstnanců. Tím dochází k úsporám finančních prostředků. Advanto se umí propojit se mzdovým a docházkovým systémem a integraci vyřeší za vás. Aplikace je integrována s ERP systémy HELIOS iNuvio a HELIOS Nephrite.

Systém DOCU-X OCR je založen na strojovém učení a algoritmu, který se postupně učí poznávat vaše dokumenty. Může vytěžovat jakýkoliv typ dokumentů, jako jsou faktury, objednávky, dodací listy, průvodky, v přibližně 250 jazycích. Systém za vás vyčte data ze skenovaných a elektronických dokumentů a sám je uloží do vašeho systému bez chyb. Tím šetří čas a zvyšuje efektivitu firemních procesů.

Safety4Files je B2C portál pro zabezpečenou distribuci citlivých dokumentů z organizace směrem ke koncovým uživatelům. Soubory je možné nahrávat na portál buď manuálně, nebo automatickým exportem z informačních systémů. Aplikace Safety4Files kombinuje pro komunikaci s portálovým serverem tři šifrovací technologie a udržuje tím soubory maximálně zabezpečené.

Jakmile je soubor dostupný, je příjemce notifikován pomocí e-mailu, eventuálně SMS zprávou. Po dvoufázovém ověření si může z portálu bezpečnou cestou stáhnout zaslaný soubor.

Safety4Files zvyšuje úroveň bezpečnosti zejména tím, že plně nahrazuje nezabezpečenou komunikaci formou e-mailů nebo webových úschoven.

Aplikace Aramis slouží pro přidělování a schvalování hmotných a nehmotných zdrojů. Řídí schvalovací procesy a kromě samotné evidence hmotných zdrojů (telefon, notebook, firemní automobil) a nehmotných zdrojů (softwarové licence, přístupy do aplikací apod.) obsahuje také propracované workflow, díky kterému dostane každý zaměstnanec jen ty zdroje, jež potřebuje k vykonávání své práce.
Díky kontrolním mechanismům brání přidělení neschválených zdrojů a zamezí ponechání zdrojů zaměstnancům, kteří v organizaci už nepracují. Aplikace zvyšuje stav bezpečnosti organizace a pomáhá plnit bezpečnostní politiky např. v rámci ISO 27001, NIS2 a další.

Aplikace QRkni.cz umožňuje zjednodušit platby poplatků občanům a klientům úřadů prostřednictvím QR kódu. Vše v reálném čase a podle legislativních požadavků České republiky. Jak aplikace funguje? Vyhledáte organizaci, které chcete vybraný poplatek uhradit. Zadáte své identifikační údaje plátce (rodné číslo nebo variabilní symbol). Následně vám aplikace zobrazí QR kódy pro vaše poplatky, které stačí načíst do mobilní bankovní aplikace a platbu potvrdit.

Výhodou je vysoká úroveň bezpečnosti, protože aplikace nezobrazuje žádné osobní údaje, které byste sami nezadali, a žádné údaje neukládá.

QRkni.cz navíc zajistí dohledání dat v ERP systému a jejich zobrazení občanovi. Po provedení úhrady se platba automaticky přenese do ERP. Odpadá riziko chyb a nutnost ručního přepisování dat.


Používání AVAplace je velmi jednoduché. Registraci i nákup aplikací zvládnete pouze na pár kliknutí.