HELIOS iNuvio pomáhá společnosti VNT electronics v růstu

Implementace podnikového informačního systému HELIOS iNuvio přinesla výrobci inovativních elektronických produktů VNT electronics optimalizaci firemních procesů a pomohla k dalšímu rozvoji podnikání.

Společnost VNT electronics s.r.o. se specializuje na vývoj a výrobu inovativních elektronických produktů. Její sortiment zahrnuje například elektronické výcvikové a lokalizační obojky pro psy, elektrické ohradníky a generátory pro elektrické ohradníky. Pro další rozvoj se rozhodla firma implementovat ERP systém HELIOS iNuvio od společnosti Asseco Solutions.

„S pomocí HELIOS iNuvio jsme úspěšně optimalizovali a propojili firemní procesy. Díky podpoře odvádění výrobních operací a nástroji Dataskop, jsme dosáhli komplexního online přehledu, který nám umožňuje efektivněji řídit naši firmu,“ vyzdvihl hlavní přínosy využívání produktu HELIOS iNuvio výrobní ředitel DiS. Mojmír Kejduš, MBA.

Hlavní přínosy HELIOS iNuvio pro VNT Electronics

  • Integrace dat výrobku
  • Zpřehlednění požadavků
  • Nárůst efektivity výroby
  • Zrychlení odbavení zákaznické objednávky
  • Kooperace pod kontrolou
  • Online integrované řešení včetně reportingu bez složitých exportů a manuálního zpracování dat

  • Možnost uživatelských úprav

Vysoké nároky na výrobu

Pandemie COVID-19, kdy si lidé pořizovali více domácích mazlíčků, přinesla vysoké nároky na výrobu společnosti VNT electronics a odhalila slabá místa ve fungování firmy. Vedení společnosti se proto rozhodlo pro používání moderního ERP systému, který vnese do fungování firmy řád a strukturu. Volba padla na HELIOS iNuvio.

Tento nástroj nové generace ERP pro malé a střední firmy od Asseco Solutions nabízí také vyhledávanou funkci Business Intelligence, jež poskytuje vedení společnosti manažerská data pro okamžitou podporu při rozhodování a řízení firmy. Toto řešení umožňuje sledovat a vyhodnocovat vývoj hospodaření firmy, skladových zásob, prodeje, pohledávek a závazků, ale také výroby. I tento nástroj naplnil očekávání společnosti VNT electronics a byl součástí přechodu firmy od papírové evidence k plné digitalizaci.

Implementace od Gatemy

Implementaci zajišťovala od února 2021 společnost Gatema IT pod dohledem projektové vedoucí Lucie Pernicové. Nejprve byla provedena analýza aktuálního firemního stavu a bylo nutné koordinovat práci a implementaci modulů skladu, výroby a ekonomických nástrojů, jako je fakturace, nástroje customizace, vizualizace, reklamace a Intrastat.

„Implementovali jsme řešení Gatema MES (pro evidenci výroby), Gatema WMS (pro práci ve skladech) a řešení integračních partnerů: balíkobot, pro plynulou logistiku, a e-shop konektor pro realizaci prodeje přes e-shopové prostředí,“ vysvětlila Pernicová. Bylo také nutné doprogramovat můstek pro přenos dat mezi účetním softwarem Money a systémem HELIOS.

Na straně klienta VNT Electronics byly implementační práce řízeny výrobním ředitelem Mojmírem Kejdušem. Většina objemu práce spočívala v revizi stávajících dat a přípravě naváděných dat. I díky podpoře zaměstnanců se podařilo spustit systém HELIOS iNuvio od začátku listopadu 2021. Celkem bylo implementováno 23 modulů a funkcionalit, například sklady, technická příprava výroby, trasování výrobních čísel, kompletace, řízení výroby nebo kapacitní plánování.