INTERPAP používá RPA. Zpracovává objednávky

Automatizace firemních procesů přináší řadu výhod, zejména v době, kdy podniky řeší absenci zaměstnanců. Společnost INTERPAP Office nasadila office robota na zpracování objednávek.

Velkoobchod se zaměřením na kancelářské potřeby INTERPAP Office používá podnikový informační systém HELIOS iNuvio. Nyní začal využívat také inteligentní robotickou automatizaci procesů , která zvyšuje efektivitu celého systému. Odpadá ruční zpracování každé objednávky v systému, jež chodí v průběhu celého dne a musí být okamžitě zpracovány.

Inteligentní nástroj vyřeší možné problémy při absencích zaměstnanců a také odpadá chybovost při ruční a rutinní práci. „Nasadili jsme robota na zpracování došlých objednávek od VIP zákazníků. Naučili jsme jej zpracovávat objednávky od vybraného zákazníka včetně položek,“ vysvětlil Jan Jareš z INTERPAP Office.

I když během testování narazili na nové situace, jako je zpracování položky se stejným kódem, která se v dokumentu vyskytuje opakovaně, okamžitě bylo možné tuto věc robota doučit.

Inteligentní řešení se nejprve testovalo na cvičné databázi, po odladění se přešlo na ostrou databázi. Nasazení trvalo zhruba jeden měsíc. V současné době zpracovává Robot 800 objednávek měsíčně v režimu 24/7. A INTERPAP Office se už připravuje na zadání dalších úkolů pro tohoto inteligentního automatického dříče.

Jan Jareš chválí to, že se podařilo s tímto nástrojem odbourat několik problémů současně. Zaměstnanci nemusí vykonávat nezáživnou a ubíjející práci při zadávání velkého množství podobných objednávek, snížila se rovněž chybovost a zvýšila produktivita. 

Robot zvládá operace, na které neměl operátor kvůli dalším povinnostem čas. Kopie objednávek se pak automaticky propojují se záznamem v ERP. Odpadá i zastupitelnost daného zaměstnance při jeho absenci z důvodu nemoci nebo dovolené. V neposlední řadě se zvýšila rychlost vstupu objednávek do systému. Použití moderního office robota umožnilo firmě věnovat více času na nákup zboží, které nemá k dispozici, dalším plusem je dispozice dat k optimálnímu řešení logistiky.

Plánujeme rozšíření  robota na zpracování došlých faktur, předzpracování pohledávek nebo rozesílání informací zákazníkům o stavu jejich zakázek,“ vyjmenovává Jareš další možnosti, jak tuto službu použít.

Klady použití robota:

  • Objednávky se zadávají do IS automaticky

  • Zrychlení celého procesu

  • Snížení chybovosti

  • Vysoká spolehlivost

Společnost INTERPAP Office, s.r.o. vznikla v roce 1994 jako velkoobchod kancelářských a školních potřeb. Za dvacet let svého působení na trhu se vypracovala na jednoho z největších českých dodavatelů potřeb pro kancelář. Mezi zákazníky patří řada významných firem v ČR, dále instituce, magistráty a úřady měst a obcí, školy a školky, papírnictví a regionální velkoobchody. Moderní centrální sklad se nachází, stejně jako sídlo společnosti, v Děčíně.