Prodejci bazénů a solárních sprch systém HELIOS iNuvio zrychlil firemní procesy

Společnost WEBTIP provozuje e-shop Hawaj.cz, který patří mezi největší on-line prodejce nadzemních bazénů a solárních sprch v Česku, ale působí i na Slovensku a v Maďarsku. Půl rok po zavedení ERP systému HELIOS iNuvio si firma pochvaluje usnadnění každodenních procesů, především na úrovni příjmu zboží, správy objednávek a jejich expedice.

Posledních několik měsíců se měla firma WEBTIP, která provozuje e-shop Hawaj.cz, co ohánět. V prvé řadě se musela postarat o zákazníky, kteří si přišli pro sortiment z oblasti vybavení pro dům a zahradu, jako jsou bazény, vířivky, solární sprchy, trampolíny, ale i kancelářské a barové židle. Hned v té druhé si ale zvykala na nový systém HELIOS iNuvio, který implementovala teprve před půl rokem.

„HELIOS aktuálně využíváme denně pro správu objednávek e-shopu, pro příjem a výdej zboží, expedici, cenotvorbu i fakturaci. Přesunuli jsme do něj téměř všechny firemní procesy. Implementace jednoznačně usnadnila každodenní procesy především na úrovni příjmu zboží, správy objednávek a jejich expedice. Předtím jsme museli manuálně tisknout všechny faktury a štítky na zásilky.“
Jakub Čorňák Project Manager společnosti WEBTIP

Díky automatizaci a použití čteček podle Čorňáka nyní e-shop zvládá vychystávat všechny objednávky bez nutnosti tisku jakýchkoliv dokumentů. Daleko jednodušší je i hledání zboží na skladě a odpadla také do té doby poměrně složitá kontrola přijatého zboží. „Stejně tak s narůstajícím portfoliem produktů oceňujeme importy kmenových karet a hromadné změny,“ dodává Jakub Čorňák.

Během posledních dvou let totiž e-shop výrazně rozšířil sortiment o velké množství produktů ze segmentu chovatelských potřeb a hraček, čímž výrazně stoupla potřeba řešit sklad i správu produktů systematicky a hromadně.

Implementace systému HELIOS iNuvio vycházela z analýzy našich potřeb. Během nasazovacího procesu jsme však naráželi na nové skutečnosti, které bylo třeba reflektovat a v původní analýze se s nimi nepočítalo. Všechny tyto nutné úpravy byly zapracovány v průběhu implementace bez větších potíží,“ pochvaluje si spolupráci s Asseco Solutions, která stojí za systémem HELIOS iNuvio.

Jedním dechem ale dodává, že přechod do ostrého provozu v prvních týdne samozřejmě provázely „porodní bolesti“, které jsou ale vždy a počítalo se s nimi. V HELIOSU firma využívá především automatizaci došlých objednávek, nadstavbu e-shop konektor a související doplňky prostřednictvím modulů Sklady, Banka, Nákup a prodej, Fakturace, QMS a E-shop.

„Jednoznačným benefitem je výrazná časová úspora při správě produktů. Dříve jsme různé změny v rámci produktů museli dělat po jednotlivých produktech. Nyní práci, kterou jsme dělali například dvě hodiny, uděláme během pár minut. Ať se jedná o změny cen, parametrů, či o editaci různých vlastností,“ popisuje oceňované přednosti implementace. Do budoucna pak firma plánuje rozšiřovat e-shop na další zahraniční trhy. „Bez HELIOSU by to všechno bylo časově a finančně výrazně náročnější,“ uzavírá Čorňák.