Umělá inteligence v praxi, například i na dovolených.

Umělá inteligence, chatGPT, generování textů…to je pár pojmů, které jste v poslední době jistě slyšeli a říkáte si: „hezké, a k čemu to můžu využít já?“.  

Je doba letních dovolených, a tak nabízíme dva tipy v jednom. Pokud cestujete do zahraničí, mohla by vám být užitečná například jazyková příprava.

Ti, kteří cestují často a rádi vědí, že pár slov nebo frází v jazyce země, do které cestují, zaručeně potěší místní a pomohou k prolomení bariér. Na to je ChatGPT vynikající pomocník! 

Stačí zadat, v jakém jazyce potřebujete komunikovat. Buď můžete nechat na ChatGPT, aby sám přišel s formulacemi a nejčastěji používanými frázemi pro váš návštěvnický účel, nebo můžete zadat konkrétní věty, které potřebujete přeložit. Protože se jedná o velký jazykový modul, můžete se spolehnout na to, že nápady na věty, včetně překladu bude chrlit neuvěřitelnou rychlostí. 

A když vás učení jazyků chytí? Skvělé! 

Jděte do toho buď s ChatemGPT nebo jinou aplikací, založenou na generování textů, či přímo výuku jazyků. 

A co na to přímo ChatGPT? 

„Učení cizího jazyka může být náročné, ale s ChatGPT se stane zábavnějším a efektivnějším. ChatGPT je inovativní umělá inteligence vyvinutá společností OpenAI, která dokáže porozumět a komunikovat v různých jazycích.

Jak vám může ChatGPT pomoci?

Konverzační praxe:

S ChatGPT můžete cvičit konverzaci v cizím jazyce. Postavte se do role, kdy si píšete s ChatGPT a odpovídejte na jeho otázky. Tímto způsobem získáte přirozenou praxi v používání jazyka a zlepšíte svou schopnost komunikovat. 

Korekce chyb

ChatGPT může korigovat vaše gramatické a lexikální chyby, což vám pomůže naučit se správné používání jazyka. Díky tomu získáte zpětnou vazbu bez stresu z ohodnocení. 

Výuka nových slov a frází

Požádejte ChatGPT, aby vám představil nová slova nebo fráze v cizím jazyce a posilte tak svou slovní zásobu. 

Překlady a srozumitelnost

Můžete použít ChatGPT k překladu textů z vašeho mateřského jazyka do cizího jazyka a naopak. Tím získáte lepší přehled o srozumitelnosti a rozumění danému jazyku. 

ChatGPT je vaším virtuálním učitelem, který je k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Jeho interaktivita a schopnost adaptace na vaše potřeby vám umožní efektivně a s radostí zvládat učení cizích jazyků.“ 

S čím dalším vám může ChatGPT pomoct při plánovaní vaší dovolené? 

Cestovní tipy a plánování

Požádejte ChatGPT o doporučení pro letní destinace na základě svých zájmů o určité aktivity nebo typy dovolené. Může také poskytnout informace o místních atrakcích, kultuře, počasí a cenách. 

Informace o místních zvycích a zákonech

ChatGPT může velmi snadno a rychle poskytnout informace o místních zvycích, zákonech a obyčejích, abyste se vyhnuli nedorozuměním nebo nepříjemnostem během pobytu. 

Doporučení restaurací a míst k návštěvě

Může vám pomoci najít místní restaurace s dobrými recenzemi a doporučit místa k návštěvě, která byste neměli minout. Zároveň může doporučit zábavné aktivity, jako jsou výlety, vodní sporty, kulturní události a další možnosti, které vám pomohou co nejlepší vyžití o dovolené. 

Že vás plánování dovolené nikdy nebavilo a zabralo vám další týden hledání navíc? To je s ChatGPT a dalšími aplikacemi, založenými na umělé inteligenci minulostí. Odteď je to zábava a otázka několika málo minut. Tedy pokud vás to nechytne tak, že si budete s ChatGPT povídat o čemkoliv jiném. 

Využíváte už nyní nějaké chytré aplikace? Pomáhají vám i v práci? Podělte se s námi o své zážitky s AI a třeba i nápady, které byste rádi s pomocí umělé inteligenci chtěli realizovat. 

Ing. Lucie Římalová, Business Analytik