Výrobce kancelářského nábytku RIM dlouhodobě spoléhá na produkty HELIOS

Zavedený výrobce ergonomického kancelářského nábytku z Otrokovic používá podnikové informační systémy HELIOS od Asseco Solutions už od roku 2001. Nejnověji také HELIOS iNuvio.

S produkty HELIOS má společnost RIM CZ dlouholeté zkušenosti, protože je denně používá už od roku 2001. Využívají je různá oddělení napříč firmou, od asistentek obchodního oddělení přes účetní oddělení až po plánovače výroby, expedici nebo nákup. „Celý proces od získání zakázky až po expedici zboží a fakturaci prochází přes tento systém,“ vysvětlil ekonomický ředitel RIM CZ Waldemar Válek.

První implementace ERP systému probíhala vlastními silami v etapách mezi zářím 2001 až srpnem 2002. Nejprve bylo implementováno účetnictví, v druhé etapě mzdy a majetek, v poslední skladová evidence, řízení výroby a technická příprava výroby.

HELIOS iNuvio – komplexní řešení pro firmu

Nyní výrobce RIM CZ využívá novinku HELIOS iNuvio, která je určena pro středně velké firmy. „Hlavním přínosem bylo komplexní řešení pro celou firmu. Hlavně výroba a technická příprava výroby, které do té doby nebyly systémově řešeny vůbec,“ jmenoval Válek hlavní pozitivum přechodu na HELIOS iNuvio.

Výrobce nábytku RIM CZ si pochvaluje kromě základních modulů, jako je účetnictví, majetek, mzdy a oběh zboží, také pokročilé funkcionality, zejména výrobu, TPV, firemní aktivity, QMS a controlling.

Individuální pluginy

Zaměstnanci firmy využívají i doplňkové pluginy, jako je schvalování dokladů nebo propojení s dopravníkem, případně individuální pluginy pro zpracování dokladů. Samotní zaměstnanci hodnotí novinku pozitivně, zejména oceňují možnost práce na dálku.

„Zajímavý je individuálně vytvořený plugin, který ve spojení s modulem aktivity umožnil výlučně v systému HELIOS (bez nadstavbových programů) zavést elektronickou dokumentaci. Firma od roku 2015 nemá v podstatě žádné papírové dokumenty (s výjimkou několika málo týkajících se personalistiky). Pravděpodobně se stále jedná o jedinou instalaci HELIOSU, která je takto nastavena.“
Waldemar Válek, ředitel RIM CZ

Benefity: zrychlení a zefektivnění firemních procesů

Benefity migrace na HELIOS iNuvio jsou pro společnost jednoznačné. Jedná se o výrazné zrychlení a zefektivnění procesů. I když časovou úsporu nelze přesně vyčíslit, firma je v současné době asi pětkrát větší než v době, kdy produkty HELIOS zaváděla.

„Velkým přínosem je také elektronická dokumentace a práce na dálku. Home office byl běžný i před covidem a práce na dálku (celý systém je uložen v cloudu, vlastní servery nemáme) umožňuje komfortní práci v HELIOSU ze všech lokalit, kromě Otrokovic i z Tlumačova, Prahy a Tchaj-wanu,“ pochvaluje si ekonomický ředitel Válek.

Další nespornou výhodou je možnost vést účetnictví tchajwanské jednotky rovněž v HELIOS iNuvio, auditor na Tchaj-wanu provádí audit přímo v systému HELIOS.

V rámci rozvoje společnosti a používání HELIOS iNuvio je naplánován vývoj nového konfigurátoru (ve spolupráci s partnerskou firmou Asseco Solutions), který je značně rozsáhlý a je klíčový pro vyřešení dosud neefektivního stavu tvorby kalkulací a prodejních cen. „Od něj také očekáváme možnost zadávání objednávek do našeho systému přímo zákazníkem,“ doplnil Válek.

Komunikace z různých míst přes HELIOS iNuvio

Společnost RIM CZ má téměř sto zaměstnanců, kteří sídlí na nejrůznějších místech světa. Centrála je v Otrokovicích, výrobní závod v Tlumačově, regionální pobočka v Praze. „Máme ale také zastoupení na Tchaj-wanu. Všechna naše zastoupení využívají právě systém HELIOS a komunikují díky němu,“ upřesnil ekonomický ředitel.

Typickým zákazníkem je prodejce sedacího nábytku, architekt / interiérový specialista, ale také koncový zákazník v podobě bankovních společností či živnostníků. Portfolio produktů je tvořené pracovními, konferenčními, barovými židlemi, křesly a sedačkami, ale také stoly nebo lavicemi. Výrobky se řadí do kategorie vyšší střední třídy sedacího nábytku.

Společnost RIM CZ se už od roku 1991 zabývá výrobou ergonomického kancelářského sedacího nábytku a od samého počátku buduje vlastní vývoj i výrobu. „Vše máme pod jednou střechou, což nám dává prostor a svobodu pro inovace i rozvoj našeho technologického know-how. Zároveň nám to umožňuje vycházet vstříc individuálním požadavkům zákazníků nebo naplňovat vize našich designérů do nejmenšího detailu,“ uvedl ekonomický ředitel RIM CZ Waldemar Válek.

Mottem firmy je, že přetváří kanceláře v místa, kam se mohou zaměstnanci těšit, s důrazem na ergonomii, design a dlouhou životnost.

Zaujalo vás řešení u firmy RIM CZ a rádi byste se dozvěděli více? Neváhejte se podívat na více detailů o tomto zákazníkovi v naší případové studii

Rozšiřujeme možnosti společností nejen malých a středně velkých, ale pomáháme nastartovat růst i v dalších segmentech a odvětvích, pojďte se s námi podívat, jaká další řešení jsme pro naše zákazníky připravili.