Případová studie

HELIOS iNuvio řeší klíčové procesy ve společnosti RIM CZ

Abyste se do kanceláře těšili.

Již od roku 1991 se společnost RIM CZ zabývá výrobou ergonomického kancelářského sedacího nábytku.

Od samého počátku buduje vlastní vývoj i výrobu. Vše je zde „pod jednou střechou”, což firmě dává prostor pro inovace i rozvoj vlastního technologického know-how. Tento přístup umožňuje naplňovat vize zdejších designérů a vycházet vstříc individuálním požadavkům zákazníků. Od roku 2001 angažovalo vedení firmy pro své lidi neocenitelného pomocníka, podnikový systím HELIOS, který v posledních letech využívají v produktové variantě HELIOS iNuvio.

„Naše společnost se pohybuje převážně na B2B trhu a jejím typickým zákazníkem je prodejce sedacího nábytku, dále architekt či interiérový specialista, ale také koncový zákazník v podobě bankovních společností, či živnostníků,“ přibližuje Waldemar Válek, ekonomický ředitel RIM CZ.

Svým programem se řadíme do kategorie vyšší střední třídy sedacího nábytku. Mezi konkurenční společnosti patří LD seating, Interstuhl, Profim, Nowy Styl, Sedus a podobně,“ doplňuje Válek.

Portfolio produktů společnosti RIM je tvořené pracovními, konferenčními, barovými židlemi, křesly a sedačkami, ale také stoly nebo lavicemi. Firma má bez mála 100 zaměstnanců, kteří sídlí na různých místech světa. Centrála je v Otrokovicích, výrobní závod v Tlumačově, regionální pobočka v Praze, avšak zastoupení má RIM také na Tchaj-wanu. Na všech těchto místech je využíván informační systém HELIOS iNuvio, jehož prostřednictvím pracovníci rychle a efektivně komunikují a řeší potřebnou agentu.

„Práce se systémem HELIOS iNuvio je každodenním chlebem asistentek obchodu, účetního oddělení, plánovačů výroby, expedice a nákupu. Celý proces od získání zakázky až po expedici zboží a fakturaci prochází přes tento systém.“
Waldemar Válek ekonomický ředitel RIM CZ

Paperless office? Bez problémů!

Implementace systému probíhala ve třech etapách, a to během jednoho roku – od 1. září 2001 do 31. srpna 2002. V první etapě bylo implementováno účetnictví, v druhé pak mzdy a majetek a v poslední skladová evidence, řízení výroby a technická příprava výroby.

Kromě základních modulů jako účetnictví, majetek, mzdy a oběh zboží jsou zde implementovány moduly; Výroba, TPV, Firemní aktivity, QMS, Controlling a dále doplňkové pluginy jako schvalování dokladů nebo propojení s dopravníkem. Využívány jsou zde též individuální pluginy pro zpracování dokladů.

„Z našich modulů v HELIOS iNuvio považuji za velmi zajímavý individuálně vytvořený plugin, který ve spojení s modulem Aktivity umožnil bez nadstavbových programů zavést elektronickou dokumentaci. Od roku 2015 tak naše firma nemá v podstatě žádné papírové dokumenty."
Waldemar Válek ekonomický ředitel RIM CZ

Bezpapírová kancelář

Skladová agenda na jednom místě

Manažerská data na pár kliknutí


Napříč celou firmou

Pokud se pana Válka zeptáte, jaké přínosy systému HELIOS iNuvio ve firmě zaznamenali, odpovídá velmi jasně:

„Hlavním přínosem je bezesporu skutečnost že jde o komplexní řešení pro celou firmu, které zahrnuje též výrobu a technickou přípravu výroby, které do té doby nebyly systémově řešeny vůbec. Za zmínku však určitě stojí též jednoznačné zrychlení a zefektivnění procesů."

Velkým přínosem je podle jeho slov i elektronická dokumentace a možnost práce na dálku. „Home office byl u nás běžný i před covidem a práce na dálku umožňuje komfortní práci v HELIOSu ze všech lokalit – kromě Otrokovic i z Tlumačova, z Prahy, stejně jako z Tchaj-wanu,“ konstatuje s potěšením Waldemar Válek. „Celý systém je uložen v cloudu, vlastní servery nemáme. HELIOS je navíc vytvořen tak, aby bylo možné vést účetnictví tchaj-wanské jednotky přímo v našem systému, přičemž auditor na Tchaj-wanu provádí audit přímo v HELIOS iNuvio. Účetnictví této zahraniční jednotky si vedeme sami.“

Systém HELIOS iNuvio ve společnosti RIM obsahuje také Business Intelligence.

„Tu zatím využíváme jen v omezené míře a je zde možný další rozvoj,“ říká Válek. “Nejvíce jsou využívány kontingenční tabulky v Excelu s přímým napojením na SQL databázi. Dále pak manažerské rozhraní pro efektivní vytažení nejdůležitějších dat.

Na obzoru klíčový konfigurátor

„V rámci HELIOSu je plánován vývoj nového konfigurátoru, který bude značně rozsáhlý a bude klíčový pro vyřešení tvorby kalkulací a prodejních cen. Také od něj očekáváme možnost zadávání objednávek do našeho systému přímo zákazníkem“
Waldemar Válek ekonomický ředitel

Inspirujte se u RIM CZ

HELIOS iNuvio pomůže i vám.

Sklady

Správná skladová evidence a perfektní přehled, to je řešení pro oblast skladů. Ušetřete čas a snižte chybovost na minimum.

Vedení skladové agendy, tvorbě skladových dokladů a inventur. To vše jsou zásadní agendy, které by měly šlapat jako švýcarské hodinky. Využijte našeho modulu a pracujte efektivně, stejně jako tomu udělali v RIMU.

WMS, MES

Systém pro řízení skladů Gatema WMS představuje komplexní on-line řešení pro automatizaci evidence skladových procesů, řešení

Gatema MES ETH je evidence výrobních operací, kooperací, automatické vytváření dokladů oběhu zboží, sběr výrobních dat a mnoho dalšího. Implementujte i ve vaší firmě šikovné skladové pomocníky a ušetřete si každodenní práci.

Mzdy

Téma, které vždy rezonuje celou firmou. Mzdy je nutné mít vždy správně, včas a agenda musí fungovat bez jediného zádrhelu. To v RIMU dobře vědí. Pojďte s námi vyřešit oblast mezd i ve vaší společnosti a zpracovávajte veškerou mzdovou agendu pro jakýkoliv počat uživatelů ve vašem HELIOS iNuvio.

Business Intelligence

Sledujte důležitá data manažerským pohledem.  Díky Business Intelligence se můžete na firemní informace podívat přes grafy a analýzy, vyhodnocení tak bude snadné a na pár kliků. Nemusíte se tak brodit obrovským množstvím dat a hledat ta pravá, jednoduše kliknete a správná data budou hned u vás.

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.