Případová studie

HELIOS iNuvio, spolehlivý pomocník v květinovém velkoobchodě TULIPA Praha

Práce, která voní.

Společnost TULIPA Praha se specializuje na velkoobchodní prodej řezaných květin, hrnkových květin, dekorační zeleně a floristických potřeb. Jejím cílem je nabídnout pod jednou střechou vše, co potřebují jak klasická květinářství, tak i nejnáročnější klienti z řad floristů.

Již od roku 2014 je TULIPA jedním ze spokojených klientů společnosti Asseco Solutions. Její pracovníci i management využívají systém HELIOS iNuvio.

Společnost TULIPA dováží květiny z celého světa, především z Nizozemska a jeho květinových burz ve městech Aalsmeer, Naaldwijk či Rijnsburg. Spolupracuje též s pěstiteli květin z Jižní Ameriky, Afriky i dalších zemí v Evropě. I proto nabízí jeden z nejširších sortimentů řezaných květin na českém trhu.

Tulipa vznikla už v roce 1990 jako rodinný podnik. Nyní má tři desítky zaměstnanců a klade důraz na lidský přístup, nejen uvnitř firmy, ale i vůči zákazníkům. Společnost disponuje jednou z největších prodejních ploch v České republice. Klimatizované prodejní a skladovací boxy s řezanými květinami se rozkládají na více než 200 metrech čtverečních, skleníky s hrnkovými květinami na více než 1200 metrech čtverečních. Skladové zásoby včetně čerstvých květin firma doplňuje pětkrát týdně.

„Péče se vyplatí. Ať už jde o květiny nebo o lidi.“
Pavel Kusý jednatel společnosti TULIPA PRAHA

Procesy šité na míru.

Firma Tulipa využívá systém HELIOS už osm let. Jednatel společnosti Pavel Kusý potvrzuje, že si už bez podnikového informačního systému od Asseco Solutions neumí svůj pracovní režim představit. Přechod na nejmodernější verzi HELIOS iNuvio se odehrál v roce 2018 a zabral zhruba šest měsíců.

„Implementace probíhala cca půl roku před spuštěním, a i přes to, že firma přecházela od tužky a papíru, většinu procesů se povedlo zmapovat a nastavit na první dobrou. Zapotřebí bylo vyřešit nejen software, ale i hardware. K tomu jsme museli vybudovat kvalitní Wi-Fi síť, vybrat správné terminály a tiskárny etiket pro čárové kódy,“ popisuje zkušenosti s digitalizací své firmy Pavel Kusý, jednatel Tulipy. Po spuštění bylo zapotřebí doladit některé procesy, které Asseco Solutions připravilo pro TULIPU na míru.

„Implementace probíhala cca půl roku před spuštěním, a i přes to, že firma přecházela od tužky a papíru. Většinu procesů se povedlo zmapovat a nastavit správně. Zapotřebí bylo vyřešit nejen software, ale i hardware. K tomu jsme museli vybudovat kvalitní Wi-Fi síť, vybrat správné terminály a tiskárny etiket pro čárové kódy.“
Pavel Kusý jednatel společnosti TULIPA PRAHA

Perfektní skladová evidence

Mobilní aplikace na míru

Nákup a prodej bez jediné chybičky


Bez systému HELIOS iNuvio by to už nešlo.

Již brzy po migraci na novou verzi systému bylo patrné, že přínosy Helios iNuvio pro firemní procesy jsou vysoké. Zefektivnila se kontrola zboží, systém poskytuje přehled o pořizovací ceně zboží včetně souvisejících nákladů a dokáže správně vypočítat prodejní ceny. Firma využívá moduly a funkcionality, jako jsou Obchodní partneři, Sklady, Nákup a prodej, Fakturace, Pokladna, Banka, Mzdy, Účetnictví atd. Jak Pavel Kusý říká, oceňuje navíc i zakázkový import dokladů. Přímé pozitivní dopady na chod firmy se projevily v monitoringu oběhu zboží, došlo i k redukci chybovosti při výdeji zboží, který se navíc i zrychlil.

„Nikdo už si neumí představit práci bez HELIOSU,“ odpovídá Pavel Kusý na otázku, jak implementaci Helios iNuvio přijali řadoví zaměstnanci. Moderní ERP hraje samozřejmě pozitivní roli i při rozvoji a dalšího růstu podnikání firmy.

"Každá firma se musí dále rozvíjet, a důležité je, aby se její informační systém rozvíjel s ní a podporoval firmu v růstu. Určitě plánujeme nasazení e-shopu a další rozvoj systému HELIOS iNuvio."
Pavel Kusý jednatel společnosti TULIPA PRAHA

Pojďte se s námi podívat do voňavého světa TULIPA Praha, kde vám jednatel společnosti, Pavel Kusý, představí výhody komplexního ERP řešení HELIOS iNuvio.


Inspirujte se u TULIPY

HELIOS iNuvio pomůže i vám.

Sklady

Správná skladová evidence a perfektní přehled, to je řešení pro oblast skladů. Ušetřete čas a snižte chybovost na minimum. Stejně jako tomu udělali v TULIPĚ.

Pokladní prodej

Tvorba účtenek, tisk účtenek, zaúčtování a vše co se (nejen) účtenek týká, to a mnohem více vyřešil v TULIPĚ Pokladní prodej. Řešení pro tuto oblast se bude jistě hodit i vám.

Mzdy

Téma, které vždy rezonuje celou firmou. Mzdy je nutné mít vždy správně, včas a agenda musí fungovat bez jediného zádrhelu. To v TULIPĚ dobře vědí. Pojďte s námi vyřešit oblast mezd i ve vaší společnosti a zpracovávajte veškerou mzdovou agendu pro jakýkoliv počat uživatelů ve vašem HELIOS iNuvio.

Aplikace na míru

Některé požadavky je nutné zpracovávat nejen za kancelářským stolem, ale i za běhu ve skladu, mimo firmu a zkrátka odkudkoliv a kdykoliv, a to z jakéhokoliv zařízení. Přesně tyto náročné požadavky vyřešila v TULIPĚ aplikace na míru, přesně dle individuálních potřeb zákazníka. Využijte i vy customizovaného řešení.

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.