Případová studie

Svět hraček pod taktovkou HELIOS iNuvio

Hračky z celého světa na jedno místě, v jednom systému

Kouzelný svět! To je první dojem, který si udělá nejen dítě, ale i většina dospělých, jakmile vstoupí do některé z prodejen firmy Sparkys. Nejkrásnější hračky z ČR, ale i z dalších částí světa, se na vás ze zdejších regálů doslova smějí. K tomu, aby zdejších zhruba tři stovky zaměstnanců měly při plnění dětských přání snazší práci, pomáhá systém HELIOS iNuvio.

Firma Sparkys se zabývá nákupem, dovozem a prodejem kvalitních hraček a dárků. Byla založena v roce 1998 a během 20 let, které uplynuly od otevření pražského Domu hraček Sparkys, rozšířila své působení po České republice na současných 35 prodejen.

Hračky Sparkys najdete především v nákupních centrech, přičemž firma disponuje i vlastním logistickým areálem.

4000 odbavených balíků za den

Dvojnásobné zrychlení skladu během dvou let

Pokladní systém na všech prodejnách

Systém HELIOS byl společností implementován již v roce 2007. Do té doby zde využívali starší účetní systém, který byl na bázi DOS.

„Postupem doby se však situace stala neúnosnou,“ vzpomíná Jan Mařík, CEO Sparkys.

„Museli jsme všechno složitě hledat, nebylo to přehledné a vznikala velká chybovost, řada reklamací a vše bylo příliš zdlouhavé. S narůstajícím množstvím prodejů byla implementace kvalitního ERP nevyhnutelným krokem.“

.

Změna je život

Vedení firmy na základě referencí vybralo systém HELIOS. Implementace proběhla bez problémů a systém během krátké doby začal sloužit svým uživatelům.

„Pokud by si však někdo myslel, že tím jsme skončili, mýlil by se,“ říká Jan Mařík. „Spíš mám dojem, jako by implementace probíhala permanentně. Systém je pro nás živým organismem a společně s ním se stále vyvíjíme a provádíme řadu vylepšení. Nedávno došlo k migraci na iNuvio, která probíhala velmi hladce. Systém má modernější design, rozšířené funkcionality a velmi si pochvalujeme rozšíření filtrace. Používáme jej jako centrální informační systém a zároveň jako pokladní systém na prodejnách.“

Pro kancelář i sklady

Na otázku, v čem je pro firmu Sparkys systém největším přínosem, odpovídá Jan Mařík: „Systém je pro nás velkým pomocníkem například v oblasti skladového hospodářství. Vzhledem k tomu, že máme několik procesů vyskladňování, je pro nás, respektive pro naše skladníky, manipulanty a všechny kolegy z logistického centra, napojení na HELIOS velkým přínosem. Souvisí to především s naším procesem vyskladňování. Vedoucí skladu přiřadí v systému výdejku konkrétnímu skladníkovi, tomu se zobrazí dokument v PDA, ve kterém je zobrazena nejkratší cesta vedoucí ke zboží. V daném místě musí dojít k načtení čárového kódu konkrétního zboží, potvrzení správnosti výdejky a počtu kusů zboží. Díky tomu je téměř nulová šance, že by došlo k záměně. Následně systém odešle informaci o vyskladnění na prodejny, kde další pracovník kontroluje zboží dle dokumentů ze systému tak, aby se skutečně odeslalo na prodejnu správné zboží. Opět se zde využívá metoda načtení čárových kódů, která zaručí správnost. Zvládnout celý tento proces by bez pomocníka v podobě ERP bylo opravdu velmi obtížné.“

A ještě nekončíme aneb chytře na balíky

Kromě samotného systému HELIOS iNuvio zaměstnanci Sparkys vysoce oceňují integrační řešení s názvem Balíkobot, které je implementováno přímo do systému. Po pár kliknutích tak mohou poslat balíček přes některého z desítek dopravců, které Balíkobot nabízí, včetně vytištění štítku, potřebných dokumentů a notifikací. Zákazník je tak informován o stavu objednávky a jejího dodání, což je především v online businessu velkým přínosem.

„Celkem jde přes Balíkobot mimo sezónu kolem stovky položek, ale v sezóně takto expedujeme tři až čtyři tisíce balíků denně,“ objasňuje Jan Mařík. „Díky tomu došlo za poslední dva roky ke zrychlení skladu na dvojnásobek. Systém však našim zaměstnancům velmi usnadňuje práci nejen v logistice, ale samozřejmě také v kanceláři.“

Jak vidí HELIOS iNuvio sám pan ředitel?

Inspirujte se u Sparkys.

HELIOS iNuvio umí pomoci i v těchto oblastech.

Sklady

Správná skladová evidence a perfektní přehled, to je řešení pro oblast skladů. Ušetřete čas a snižte chybovost na minimum. Stejně jako tomu udělali ve Sparkys.

Pokladní prodej

Tvorba účtenek, tisk účtenek, zaúčtování a vše co se (nejen) účtenek týká, to a mnohem více vyřešil ve Sparkys Pokladní prodej. Řešení pro tuto oblast se bude jistě hodit i vám.

Mzdy

Téma, které vždy rezonuje celou firmou. Mzdy je nutné mít vždy správně, včas a agenda musí fungovat bez jediného zádrhelu. To ve Sparkys dobře vědí. Pojďte s námi vyřešit oblast mezd i ve vaší společnosti. Jednou provždy.

Reporting

Práce s daty je nezbytným předpokladem pro úspěšné podnikání. Manažerské výstupy, flexibilní grafy, tabulky či vizualizace. Pojďte nakouknout pod pokličku Business Intelligence a využívejte informací naplno, stejně jako ve Sparkys.

více než 4 500 firem

spoléhá na HELIOS iNuvio

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.