Případová studie

V Sonnentoru roste radost a HELIOS iNuvio nesmí chybět

Práce, která baví

„Jsme průkopníci ve výrobě kvalitních bioproduktů v oblasti bylin, čajů a koření. Pracujeme s ohledem k životnímu prostředí a s respektem vůči lidem. Snažíme se inspirovat ostatní a měnit svět k lepšímu. Podnikáme zodpovědně, a díky tomu můžeme do každého domova přinášet zdraví, pohodu a radost.“

Tak zní motto jihomoravské společnosti SONNENTOR, která je již téměř třicet let průkopníkem ekologického zemědělství v ČR a zároveň i předním výrobcem biočajů a biokoření.


Filozofie firmy vyrábějící porcované čaje v Čejkovicích u Hodonína je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti, vysokém podílu ruční práce a také přímé spolupráci s biopěstiteli a partnery. Společnost čítající 160 spolupracovníků pořádá během roku celou řadu zajímavých akcí pro širokou i odbornou veřejnost a v rámci turistického projektu Bylinkový ráj je možné během zážitkové exkurze nahlédnout přímo do výroby biočajů.

Firma této velikosti a potenciálu potřebuje mít veškeré procesy perfektně sjednocené a 100% funkční, i z tohoto důvodu došlo k rozhodnutí implementovat jeden software napříč společností, který pomůže držet všechna data na jednom místě, aktualizovaná a napojená na další přídavná řešení. HELIOS iNuvio tak poskytl odpověď na všechny procesní otázky a zároveň firmě pomohl i v mnoha dalších oblastech, které jsou pro správné fungování společnosti stěžejní.

21 implementovaných modulů a funkcionalit

Více než 30 firemních uživatelů

Pokladní systém na všech pobočkách


Implementace nemusí trvat roky

„Rozhodli jsme se proto sjednotit množství dosavadních systémů do jednoho s požadavkem, aby jednotný systém splňoval moderní požadavky na práci s daty, controlling, reporting, elektronický oběh dokladů a mnoho dalšího“

Radim Hrnčiřík
ekonom Sonnentoru

.

Před pořízením systému HELIOS již samozřejmě zkušenost s tímto typem firemního softwaru měli. Nicméně sloužil jim zvlášť ekonomický systém od jednoho dodavatele, zvlášť mzdový systém od jiného a zase zvlášť pokladní systém a dále výrobní/skladový systém. To samozřejmě začalo být časem velmi náročné na obsluhu, koordinaci práce i na údržbu.


Navzdory koronakrizi

Implementace systému zde však neměla standardní zadání. Důvodem byla především nutnost vytvoření datových propojů se zdejším výrobním a skladovým systémem, který má Sonnentor společný se svou mateřskou společností v Rakousku.

„Do finální fáze implementace navíc zasáhla první vlna covid-19, takže implementace byla dokončena v on-line režimu, vše však nakonec proběhlo hladce díky skvělým konzultantům a programátorům z Asseco Solutions.“
Radim Hrnčiřík ekonom Sonnentor

Implementace účetnictví a mezd byla, přes covidové komplikace, dokončena v březnu 2020. Důvodem pro tento termín, který musel být dodržen, byl začátek zdejšího účetního roku. Následovalo nasazení elektronického schvalování faktur v PC a mobilních telefonech pomocí aplikace HELIOS Zoom a nasazení konektoru na Balíkobot. V současné době proběhlo nasazení posledního modulu; Pokladní prodej.

A co považuje Radim Hrnčiřík za stěžejní přínos HELIOS iNuvio?

„Díky HELIOS iNuvio dostáváme data z dosavadních několika systémů pod jednu střechu a díky nástrojům pro finanční analýzy, controlling a reporting s nimi můžeme efektivně pracovat. Skvělým přínosem je rovněž elektronické schvalování faktur pomocí mobilní aplikace a konektor na Balíkobot, který výrazně zefektivnil práci při vychystávání zboží ze skladu. A dlužno podotknout, že také naši zaměstnanci hodnotí práci v systému HELIOS velmi pozitivně.“

Inspirujte se u Sonnentoru

HELIOS iNuvio umí pomoci i v těchto oblastech.


Ekonomika

Mít vyřešené účetnictví a finanční řízení firmy je stěžejní potřebou každé firmy. Tuto problematiku iNuvio řeší dnes a denně.

Zaměstnanci  Sonnentoru se tak mohou spolehnout na plně funkční fakturace, pokladnu, evidenci k DPH a mnoho dalšího.

To vše v manažerském přehledu Business Intelligence, který je nativní součastí HELIOS iNuvio a můžete si v něm data skládat dle vlastních preferencí.

Pokladní prodej

Práce s pokladnou je alfou a omegou každého podnikání ve službách. O tom v Sonnentoru něco vědí.

S řešením pokladního prodeje HELIOS iNuvio můžete s vašimi účtenkami interaktivně pracovat.

Kromě klasického účtování, tisku a tvorby účtenek můžete využít vlastního nastavení přehledů, definovat různé prodejní akce a data si následně přenášet do MS Office. Jednoduše, s naší pokladnou se neztratíte.

Sklady

Správná orientace ve vašich skladových zásobách a warehouse management jsou v HELIOS iNuvio naprostým standardem.

V Sonnentoru mají tolik balíčků čaje, že bez řádného systému by se celý systém rychle zhroutil.

Pracujte v přehledné struktuře a využívejte množství vychytávek, které vám pomohou šetřit čas a perfektně se vyznat ve skladové administrativě. 

Balíkobot

Komunikace s přepravci přímo z vašeho iNuvia. A jak toto spojení funguje?

HELIOS iNuvio napojíme na naše integrační řešení Balíkobot a ten za vás vyřeší komunikaci s přepravci.

V Sonnentoru tedy mohou zboží naskladnit a ihned nachystat k přepravě. Vše jednoduše a v jednom systému.

Máte zájem o naše služby?

Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.

+420 244 104 111

Vaše osobní údaje potřebujeme k tomu, abychom s vámi mohli jednat o možné spolupráci.