Jak zlepšit výrobu a logistiku? Vyberte si podnikové aplikace z nabídky AVAplace

Cloudová platforma AVAplace rozšiřuje funkcionality produktů HELIOS také v oblasti výroby a logistiky. Jaké aplikace si můžete vybrat?

V předešlých článcích jsme si představili aplikace, které rozšiřují funkce podnikových informačních systémů v oblastech lidských zdrojů, obchodu a služeb nebo produktivity a financí. Tentokrát se podrobněji podíváme na chytré aplikace, které přinášejí inovativní řešení v oblasti výroby a logistiky. Jedná se o aplikace Balíkobot.cz, DataZone a Gatema Mobilní skladník.

Aplikace automatizuje odesílání dat o zásilkách a paletách dopravcům. Je ideálním řešením nejen pro e-shopy, ale také pro výrobní společnosti a firmy, které podnikají v oblasti velkoobchodu. Chytré řešení snižuje klientům nároky na lidské zdroje. Po implementaci se v průměru ušetří dva celé úvazky na pracovníky skladu při expedici, což znamená přes 750 tisíc korun ročně.

V době, kdy je na trhu nedostatek kvalifikovaných sil a zároveň rostou vstupy včetně energií, je úspora klíčová pro budoucnost jakékoliv společnosti. Balíkobot zároveň zvyšuje rychlost a kvalitu expedice zboží, což pro uživatele znamená zvýšení objemu tržeb zhruba o 15 procent. Rychlost expedice má pozitivní dopad i na hodnocení firem, zejména e-shopů ve srovnávačích zboží.

Použití této inovativní aplikace přispívá také k lepšímu plnění logistických SLA vůči odběratelům pro velkoobchodní a výrobní společnosti. Monitoring pohybu zásilek v reálném čase snižuje počet vratek a zlepšuje spokojenost u zákazníků. Vyšší management kvality navíc posiluje pozici firem v systému logistických řetězců. Aplikace je integrována se systémy HELIOS iNuvio a HELIOS Nephrite.

Aplikace umožňuje propojit výrobní software pomocí čidel a periferií s online sledováním dat v reálném čase na mobilním telefonu, tabletu nebo PC. Jde například o počítání kusů, RFID, čárové kódy, vážení či měření teplot apod.

Pomocí DataZone můžete digitalizovat pracoviště například přiřazením předdefinovaných šablon operací. Lze také změnit párování parametrů odvádění s parametry v podnikovém systému HELIOS. Další úpravy lze připravit na zakázku jednotlivým klientům.

Pro správu pracovišť jsou také připravené šablony operací. Jedná se o předdefinované procesy pro párování parametrů odvádění s parametry v produktech HELIOS. Šablonu operací lze efektivně přiřazovat stejným pracovištím až do počtu zakoupených licencí. Je samozřejmě možné připravit na zakázku vlastní proces odvádění výroby a realizovat i komplikovanější procesy. Přínosem používání aplikace DataZone je ušetřit čas, minimalizovat chybovost a poskytnout živá data o odvádění výroby pro management.

Jedná se o chytrou aplikaci, která zjednodušuje evidenci skladových pohybů formou mobilních terminálů pro elektronické řízení skladů. Evidence je propojena s ERP systémy HELIOS. Zrychluje a zefektivňuje provádění jednotlivých skladových operací, jež probíhají pomocí čárových kódů v online režimu. Samozřejmostí je, že je plně kompatibilní i s řešením Gatema WMS, které umožňuje pokročilejší řešení řízení skladu.

Aplikace dokáže zrychlit expedici až o 200 procent a zároveň díky automatizaci evidence příjemek a výdejek, kontroly skladových zásob a inventury skladu sníží chybovost. Odpadají totiž chyby způsobené používáním papírových záznamů. Dalším plusem je rychlá a přesná inventura a okamžitý přístup k informacím o dění ve skladu.

Přehledné a intuitivní uživatelské rozhraní zase umožní snadné používání mobilního skladníka pro každého uživatele a výrazně zvýší produktivitu jejich práce. Balíček je vhodný pro e-shopy pro výdej a odesílání zásilek a k využívání služby Balíkobot.


Používání AVAplace je velmi jednoduché. Registraci i nákup aplikací zvládnete pouze na pár kliknutí!