5 tipů, co si přát od Ježíška pro svoji firmu

Malé děti už asi mají napsaný dopis Ježíškovi se seznamem dárků, které by si od něj přály. Kdybyste měli podobný seznam napsat „firemnímu Ježíškovi“, co by v něm bylo? Máme pro vás pár tipů, a stejně jako u „dětského Ježíška“, i tady to můžete všechno zařídit vy.

Vidět více do toho, co se ve firmě děje

Asi největším přáním každého manažera je vědět, co přesně se ve firmě děje, a to pokud možno s minimálním úsilím. Když máte ve firmě starší podnikový informační systém, nemusí to být zrovna snadné. Kupříkladu nová edice iNUVIO systému HELIOS Orange vám vše řekne na jediné kliknutí, přímo v Dashboardu, který si můžete sami nastavit. A tím nemusíte ani zdaleka končit. Nový HELIOS Orange, ale i HELIOS Green v sobě totiž mají také integrovanou cloudovou business intelligence. Díky ní můžete vidět všechny údaje pěkně v kontextu, i s jejich grafickou interpretací. Užitečné tipy, jak využít business intelligence při řízení firmy, jsme vám sepsali zde.

Mít přístup k důležitým informacím ve firmě kdykoliv a kdekoliv

Samozřejmě ne všichni zaměstnanci, dokonce ani manažeři, netráví celé dny jen za stolem ve své kanceláři, aby měli možnost se podívat do podnikového informačního systému, co se zrovna děje. Proto je vhodné mít k dispozici i možnost přistupovat k systému pohodlně na cestách. Firmy, které využívají HELIOS Orange k tomu mohou využít naší mobilní aplikace HELIOS Zoom. Pokud používáte HELIOS Green, je tu pro vás zase HELIOS Mobile. O tom, proč by se vám mohl hodit takový mobilní přístup k řízení firmy, se více dočtete v tomto článku.

Mít pořádek ve firmě

Kdo by nechtěl, aby mu ve firmě vše klapalo jako na drátkách. Způsobů, jak to ve firmě zajistit, je poměrně mnoho. U větších firem téměř vždy pomůže zavedení manažerského účetnictví. U výrobních podniků je zase dobré myslet na kapacitní plánování výroby. Kdybyste chtěli k dělání pořádku využít naše systémy, máme pro vás pár důvodů, proč chtít HELIOS do strojírenství, elektrotechnické výroby, výroby plastů, logistiky, velkoobchodu, maloobchodu, daňového poradenství a finančních auditů nebo třeba k řešení cel.

Neřešit zbytečné papírování s dodavateli a odběrateli

Když už je řeč o pořádku ve firmě, co takhle si přát od Ježíška, aby už jste nemuseli řešit zbytečné papírování a administrativu spojenou s obsluhou dodavatelů či odběratelů? Skvělým pomocníkem pro tuto oblast je EDI (electronic data interchange) neboli elektronická výměna dat. Využívá se k automatizované výměně dat mezi firmami, jako jsou faktury, objednávky, odvolávky, dodací listy apod. Vše potřebné pak najdete přímo ve svém systému.

Zajímavou možností, jak zlepšit komunikaci třeba i se zákazníky, je ePortál, elektronický portál pro váš HELIOS, který dokáže zprostředkovávat vybraná data z HELIOSU vašim zákazníkům, partnerům, nebo i zaměstnancům. Výhodou je, že má k dispozici také možnost sběru dat zpět do systému, třeba zpětné vazby od vašich zákazníků.

Nemuset se starat o IT infrastrukturu pro svůj ERP systém

Život si však můžete usnadnit nejen v případě obsluhy zákazníků a partnerů, ale i u samotného systému. Ne každý má chuť starat se pořád o IT infrastrukturu, na které se ERP systém nachází. Aktualizace, opravy, zálohování dat a podobně. Co to delegovat na profesionální cloud umístěný v České republice, který provozujeme přímo my? V takovém případě je pro vás ideálním řešením náš ERPORT.