Je libo v podnikovém informačním systému push notifikace jako v telefonu?

Jak v dnešní době zjistíte, že se něco důležitého děje? Přijde vám push notifikace ze zpravodajské aplikace do telefonu. Jak zjistíte, že v diskusi, do které jste se zapojili na sociálních sítích, si vás někdo žádá? Zase přijde notifikace. Stejně jako když dostanete nový e-mail, SMS, zprávu na messengeru. A jak v HELIOS Orange edice iNUVIO zjistíte, když si něco žádá vaši pozornost? Ano, úplně stejně!

Jak přežít datovou explozi

Možná už jste někde zaslechli, že žijeme v době tzv. datové exploze. Firemní databáze v malých a středních firmách už dávno nemají desítky megabajtů dat jako třeba před deseti lety, ale desítky gigabajtů, tedy tisíckrát víc. Stejné je to s objemem informací, které na nás každý den útočí ze všech stran. Proto jsme se rozhodli uživatelům podnikových informačních systémů HELIOS Orange v nové edici iNUVIO zjednodušit život.

O důležitých věcech se dozvíte ihned

Nová funkcionalita notifikace vás totiž upozorní na veškeré důležité dění uvnitř firmy, které se bytostně dotýká vaší pracovní pozice. Někdo přidal dotaz k nějaké položce v účetní knize, již máte na starosti? Dozvíte se o tom jak ve svém mobilním telefonu formou push notifikace (pokud používáte HELIOS Zoom), tak přímo v samotném informačním systému HELIOS, kde vám vyskočí hlášení.

Výhodou je, že stejně jako u ostatních notifikací, například v chytrém telefonu, rozhodně nemusíte hned nechat veškeré práce a věc začít řešit. Notifikace vám zůstane k dispozici v pravém horním rohu, kde se k ní kdykoliv později můžete vrátit.

Na co všechno vás systém upozorní?

Určitě vás napadla otázka, na co všechno vás vlastně HELIOS Orange edice iNUVIO může upozornit. To je na vaší volbě, a to nejen coby uživatele, ale i coby firmy. HELIOS vás může upozornit na komentáře k položkám, změnu stavu záznamů (např. zaplacení faktury, o kterou se zajímáte), dosažení sledovaného stavu (např. data splatnosti faktury) nebo spuštění akce (zahájení výroby vámi sledované zakázky).

Protože ale razíme filozofii plně otevřeného podnikového informačního systému, ponechali jsme ovládání této funkce plně otevřené. Co to znamená? Za asistence našeho implementačního partnera či vlastního programátora si můžete nastavit notifikace v podstatě na cokoliv. Obecně řečeno na jakoukoliv změnu stavu nějaké databázové položky.

Kolik notifikací máš, tolikrát jsi člověkem?

Počet notifikací, které vám mohou přijít a které vám systém bude archivovat, je teoreticky neomezený. Takže pokud budete dva týdny na dovolené, tak ty události, jež nebyly delegovány na jiného uživatele, vám rozhodně neutečou. Určitě ale uživatelům doporučujeme nenastavovat si notifikací příliš. Když vám jich za den přijde sto, už je nebudete číst a jejich existence ztratí smysl. Asi jako když se na Facebooku zapojíte do nějaké diskuse, kde každých pár minut někdo přidá příspěvek a vám pípne telefon. Ideální je proto využívat notifikace hlavně na události ve firmě důležité pro vás osobně.

Více informací o HELIOS Orange edice iNUVIO a všech jeho výhodách se dozvíte na www.inuvio.cz.