Láká vás produktový management? Chcete pracovat pro leadera trhu s ERP systémy?

Mít vizi, tah na branku, umět strhnout své okolí, mít zájem o ERP systémy a také umět naslouchat. To jsou požadavky, které má Lukáš Ontl, vedoucí pro inovace a rozvoj produktů v Asseco Solutions, na produktové manažery. A právě teď takové kolegy hledáme.

Koho hledá Lukáš k sobě do týmu na dálku

Systémy HELIOS reprezentují špičku na tuzemském trhu s ERP řešeními. Pro jejich budoucí směřování, rozvoj a úspěšnost je role produktového manažera klíčová. A koho že přesně hledáme?

„Rád spolupracuji s každým, kdo má zájem věci zlepšovat, hledí vpřed a dokáže v tomto inspirovat ostatní,“ říká Lukáš Ontl, vedoucí pro inovace a rozvoj produktů, pod kterého bude nový produktový manažer spadat. „Chci spolupracovat s lidmi, kteří podporují týmovou práci, ocení značnou míru volnosti, ale současně si uvědomují důležitost osobní zodpovědnosti. Nový produktový manažer by měl být vyzrálou osobností, schopnou reagovat na rozličné situace, ale přitom si stále zachovávat rozvahu a nadhled,“ dodává. 

Co je náplní práce produktového manažera v Asseco Solutions

V prvé řadě je to péče o daný produkt, což představuje velmi zodpovědnou, důležitou a různorodou práci. Produktový manažer nese zodpovědnost za rozvoj produktu v celé jeho šíři. Nespolupracuje pouze s vývojem, ale také s obchodem, službami, marketingem apod. Zodpovědností produktového manažera je také tržní úspěšnost produktu, a to ve všech podobách, které to mohou ovlivňovat.

„Produktový manažer je pro mě něco jako kormidelník,“ říká Lukáš Ontl. „Kapitán řekne, kam plujeme. Ale kormidelník má za úkol do tohoto cíle doplout. On kormidluje loď, určuje, kdy zahnout vpravo či vlevo, kdy je možné plout naplno a kdy naopak zvolnit. K dispozici má posádku, která mu hlásí počasí, nebezpečné útesy, vytáhne či stáhne plachty. Cestou je také nutné svést bitvy s korzáry, piráty či zvládnout rozbouřené moře. Kapitán určí, kterou bitvu má smysl bojovat a kterou nikoliv, zodpovídá za posádku a podobně. Ale po celou tuto dobu musí loď kormidlovat osoba, která ví, jak nejlépe loď vést.“ 

Jaké máme požadavky na „kormidelníky“?

V Asseco Solutions máme hned několik různých klíčových produktů (či „lodí“, chcete-li). Každý z nich vyžaduje jiný styl řízení, jiné dovednosti a zkušenosti. Obecně lze říct, že hledáme kolegy, kteří náš tým rozšíří na těchto pozicích:

  • Produktový manažer pro SME segment – velké množství zákazníků a vývojových partnerů, dynamika či flexibilita jsou hlavní ukazatelé této kategorie produktů. Máme za sebou jednu velmi úspěšnou plavbu a plánujeme další.
  • Produktový manažer pro ENT segment – královský koráb. Větší úložný prostor, obtížnější „change management“, top tuzemští zákazníci, delší zaoceánské plavby. Právě na jednu takovou jsme nedávno vypluli. 
  • Produktový manažer rozvojových produktů – klíčová osoba z pohledu rozvojových, nadproduktových projektů a inovací. Odpovědností této role je identifikace, definice a řízení klíčových projektů do fáze „go to market“.

Jaký tým vás čeká

V Asseco Solutions máme tým, který má ambici měnit zaběhlý chod věcí, zkrátka inovovat. A inovace, které jsou před námi, jsou opravdu velké: machine learning, umělá inteligence, průmysl 4.0 a další. Oddělení Lukáše Ontla se skládá z produktových manažerů a z týmu pro výzkum a vývoj. Cílem je, aby se všechny naše stávající produkty stále rozvíjely. To platí pro zbrusu nový ERP systém pro velké firmy HELIOS Nephrite, pro oblíbený ERP systém pro malé a střední firmy HELIOS Orange, pro nový ERP systém pro veřejnou správu HELIOS Pantheon i pro další připravované produkty.

Chcete se k nám přidat? Ozvěte se přímo Lukášovi na lukas.ontl@assecosol.com, případně se podívejte na jeho LinkedIn.