Mazars: stříbrná Účetní firma roku 2019 využívá HELIOS

Mezinárodní auditorská, účetní, daňová a poradenská společnost Mazars působí v Česku již od roku 1995. HELIOS Orange využívá pro sebe i své klienty už patnáct let a od roku 2019 přešla na edici iNUVIO. Co na něm Mazars oceňuje a proč v Česku využívá právě HELIOS?

Globální firma s lokálním systémem

Původem francouzská společnost Mazars, pojmenovaná po svém zakladateli Robertu Mazarsovi, je integrovaná a nezávislá organizace působící v oblasti auditorských, účetních, daňových a poradenských služeb. V současné době působí ve více než 91 zemích po celém světě s více než 40 000 odborníky. V České republice poskytuje komplexní služby v oblasti poradenství zah­rnující audit, daňové poradenství, účetnictví, transakční poradenství a znalectví. V současnosti zde zaměstnává přes 250 odborníků.  Důvod, proč si Mazars vybrala HELIOS Orange namísto některého z nadnárodních ERP systémů, byl vcelku jednoduchý. Hledali jsme uživatelsky příjemný software s pravidelnou aktualizací dle české legislativy, který budeme moci využívat jak pro zpracování mzdové agendy, tak i pro vedení účetnictví jak pro externí klienty, tak i interní účely,“ uvedla Monika Drábová, Manager Accounting and Outsourcing Solution.

HELIOS Orange pomohl s procesy i přehlednými výstupy

HELIOS Orange je častou volbou pro firmy podnikající v daňovém poradenství a finančních auditech. Jeho výhody okusila i společnost Mazars. Ta po patnácti letech jeho využívání vnímá hlavní přínos v optimalizaci a automatizaci procesů, přehledných výstupech a možnosti napojení na různé aplikace třetích stran. Díky automatizacím je totiž každá účetní schopna zpracovat mnohem více dat, což výrazně zvyšuje efektivitu práce. HELIOS Orange je navíc otevřený pro úpravy, rozšiřování i uživatelské nastavení, což umožnilo odborníkům z Mazars přizpůsobit si systém specifickým požadavkům jednotlivých klientů.

Edice iNUVIO přinesla další zpříjemnění a usnadnění práce.

Firma také úspěšně využívá systém DOCU-X OCR, který automaticky vytěžuje informace z faktur a předává je přímo do HELIOSu. Díky tomu se účetní mohou věnovat své práci a neztrácet čas s administrativou. A od loňského přechodu na edici iNUVIO nasadila také vestavěné business intelligence nástroje. Sami zaměstnanci společnosti navíc hodnotí systém velmi kladně, a to zejména díky uživatelsky příjemnému prostředí. Nováčci jsou totiž schopni se v systému zorientovat během několika hodin.

Chcete vědět víc o HELIOS Orange pro daňové poradenství a finanční audity? Přečtěte si tento článek.