Nový Analytik bude hlídat vaší firmě záda

Ne, nemáme pro vás žádného skvělého nového zaměstnance. Máme něco víc. HELIOS Orange edice iNUVIO obsahuje modul Analytik pro prediktivní analýzu důsledků. Díky tomu vás může v dostatečném předstihu upozornit na potenciální problém. Co všechno dokáže?

Kde Analytika najdete

Otázka, která dnes tak často trápí HR oddělení českých firem, vás trápit nemusí. Svého osobního Analytika najdete buď jako widget na novém Dashboardu, nebo v notifikační liště. Tam se s ním setkáte tehdy, když vám bude mít co říct. To je vlastně jeho klíčová vlastnost. „Chodí“ za vámi až ve chvíli, kdy narazí na něco, co byste měli vědět. Co všechno ale dokáže?

Systém vás sám upozorní na klíčové události

První z oblastí, na které se specializuje, je upozorňování na klíčové události. Chcete vědět o narozeninách lidí ve vašem týmu? Analytik vám může poslat notifikaci: „Marta z účtárny má zítra 40. narozeniny, nezapomeň jí koupit kytici.“

Že nemáte žádné podřízené a pracujete ve skladu? I vám může Analytik pomoci. Třeba dvě hodiny před koncem pracovní doby zprávou: „Zakázka č. 452865 pro Náš velký zákazník, s. r. o., stále čeká na expedici. Podle data dodání v objednávce ji musíme odeslat nejpozději hned. Pokud to neuděláme, smluvní penále za den zpoždění je 5 000 Kč, navíc Náš velký zákazník generuje 40 % obratu naší firmy.“ Tutéž zprávu může Analytik samozřejmě pro jistotu poslat i dalším zaměstnancům, kteří se o expedici zboží mohou postarat.

Práci Analytika však ocení i ona Marta z účtárny. To když jí například pošle upozornění: „Aktuálně evidujeme 4 pohledávky po splatnosti. S ohledem na závazky, které sami budeme muset v příštích 14 dnech uhradit, hrozí, že 16. 9. nebude na našich účtech dostatek finančních prostředků k jejich pokrytí.“ 

Ano, všechny tyto situace by určitě šly zvládnout i bez analytika. Stačilo by jen pravidelně kontrolovat některé věci nebo dát si pět a pět dohromady, jenže v praxi jsou právě tyto souvislosti něco, co ve firmách nejčastěji unikne. A od toho je tu modul Analytik a nový HELIOS Orange edice iNUVIO, aby to všechno dělaly samy, automaticky, zcela bezchybně a za vás. A pozor, Analytik, stejně jako živý zaměstnanec, umí pracovat i s externími zdroji – například s insolvenčním rejstříkem či rejstříkem plátců DPH.

Zapomeňte na grafy a semafory, Analytik to vysvětlí každému

Řada systémů uměla na možné problémy upozornit už dřív. Grafy, semafory, červené, žluté a zelené podbarvení některých čísel. Všichni jsme to už někde viděli. Analytik ale mluví s lidmi jako člověk. Tak, aby pochopili, co je za problém a jaké důsledky to případně může mít pro firmu neboli proč je potřeba ho právě teď řešit. Stejně jako to dělá dobrý manažer.

Analytik vám řekne, co dělat

Důležitou výhodou Analytika je také to, že zaměstnanci může říci, co přesně má dělat – koupit kytici, vyexpedovat urychleně zakázku. Jak moc bude Analytik při popisu zjištěných potenciálních problémů výřečný, přitom záleží jen a jen na vás.

Analytika si můžete upravit k obrazu svému

Analytik je vlastně specializovaný modul HELIOSU, který je plně otevřený pro další vývoj a úpravy. Ty může provádět jak implementační partner, tak je můžete zvládnout i sami. V základu samozřejmě Analytik obsahuje několik málo přednastavených agend, jako je třeba přehled o největších vystavených fakturách po splatnosti, přehled výrobních příkazů ve skluzu či zákazníků v insolvenci. Nicméně jeho největší síla je v tom, že si ho můžete upravit na míru podle potřeb vlastní společnosti. Pak může hlídat to, co je pro vás nejdůležitější. Analytik má přitom přístup do úplně všech součástí systému a umí pracovat s externími datovými zdroji. Jeho možnosti jsou tedy takřka neomezené!

Chcete se o Analytikovi a novém HELIOSU Orange edice iNUVIO dozvědět více informací? Navštivte stránky www.inuvio.cz.