Pro startupy i velké korporace – HELIOS je tu pro každého

Výrobce dřevěných módních doplňků BeWooden či největší internetová firma v Česku Seznam.cz, všichni používají dnes a denně systémy HELIOS, na které spoléhají ve svých klíčových agendách. Systémy HELIOS od Asseco Solutions dokážou pokrýt potřeby libovolné firmy. Navíc jsou přizpůsobené přímo pro český a slovenský trh.

HELIOS Easy pro snadný start jako u BeWooden

Společnost BeWooden byla postavena na originální myšlence – vyrábět motýlky ze dřeva. Přestože mnozí zakladatele firmy od této myšlenky zrazovali, pustili se do práce s plnou vervou a dnes nabízejí desítky různých druhů dřevěných motýlků. Navzdory některým „proroctvím“ se ukázalo, že o dřevěné motýlky je na trhu zájem, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Firma proto rozšířila dva roky od svého založení své produktové portfolio o dřevěné peněženky, manžetové knoflíčky, opasky a další produkty. Záhy o dřevěné produkty projevila zájem i ženská část populace, a tak vznikly třeba i dřevěné šperky a další doplňky pro ženy.

Portfolio produktů bobtnalo, firma expandovala do zahraničí a Excel přestal stačit. Firma proto začala hledat profesionální ERP systém, který by ideálně nebyl příliš komplikovaný ani drahý, ale zároveň by dokázal dlouhodobě držet tempo s jejím růstem. Nakonec se v roce 2017 rozhodla pro systém HELIOS Easy, který implementoval náš certifikovaný partner, společnost HCV group. Ten přinesl firmě obrovskou úlevu. Úplným základem byla schopnost nabídnout zákazníkům dnes už de facto nezbytnou funkcionalitu zobrazení skutečných skladových zásob u každého z produktů. Systém také integroval prodej s firemním účetnictvím a dostal se do něj i proces nákupu, který je podstatný pro finanční řízení, cenotvorbu a v důsledku souvisí i se skladovými zásobami. Firma se také rozhodla využít oblíbené funkcionality HELIOSU, a to podpory pro čárové kódy i jejich specializované čtečky. Díky tomu se výrazně zrychlila práce na příjmu i expedici. Zákazníci tak své zboží mohli dostat rychleji, a hlavně bez chyb při zpracování objednávek.

HELIOS Green pro ty největší jako Seznam.cz

Společnost Seznam.cz, provozovatel stejnojmenného webového portálu a velkého množství dalších internetových služeb či třeba vlastní TV stanice, v roce 2010 hledala podnikový informační systém, který by jí pomohl s účetnictvím, personalistikou, mzdami a fakturací. Klíčová byla otevřenost systému, protože ve firmě se často mění požadavky na to, co by ERP systém měl umět. Během pár týdnů si firma nakonec zvolila HELIOS Green.

Firma ho začala využívat k elektronickému vystavování faktur, kterých je až 30 000 měsíčně, ale i k přípravě pracovněprávních dokumentů, reportů o fluktuaci, nemocnosti či zařazení zaměstnanců a k řadě dalších agend. Díky vlastnímu silnému týmu vývojářů si pro něj nakonec vybudovala i vlastní tým vývoje. Ten přišel vhod zejména během fúzí a akvizic, které firma pravidelně provádí. Díky tomu se podařilo hladce převzít celou řadu jiných společností do portfolia Seznamu. Vlastní tým pro HELIOS integroval Green do firmy v předstihu, aby v rozhodný den pro fúzi či akvizici mohla nově získaná součást Seznamu okamžitě fungovat na celofiremním systému HELIOS Green. Úspora, které Seznam.cz díky němu dosáhl, se pohybuje okolo 1 000 000 Kč měsíčně.

Máme podnikový informační systém i pro vaši firmu!

Asseco Solutions je tradičním česko-slovenským výrobcem podnikových informačních systémů. Brzy oslavíme 30 let na trhu, přičemž po celou dobu existence vytváříme profesionální podnikové informační systémy pro firmy všech velikostí. Naše systémy HELIOS využívají desítky tisíc zákazníků v České i Slovenské republice. Pokud se chcete zařadit mezi ně, navštivte tuto stránku.