ROHLIG SUUS Logistics vsadil na HELIOS v cloudu a vyplatilo se

Logistická společnost ROHLIG SUUS Logistics využívá už od svého vstupu na český a slovenský trh systém HELIOS Orange. Firma nechtěla systém provozovat sama, protože nemá potřebné IT pracovníky, a tak ho od počátku využívala v cloudu. Po nepříznivé zkušenosti s jiným poskytovatelem přešla na službu ERPORT od Asseco Solutions. A vyplatilo se, zejména v době koronaviru.

Náš byznys je logistika, ne IT

ROHLIG SUUS Logistics se zabývá komplexními logistickými službami v silniční, železniční, námořní i letecké dopravě. Česká a slovenská pobočka, která je součástí mezinárodní německé logistické sítě, už od svého založení v roce 2017 využívá HELIOS Orange pro kompletní účetnictví, reporting, ale i přímo pro řízení spedice. Firma si už od začátku zvolila provoz ERP systému z cloudu. Proč? „Naše společnost se zabývá logistikou, v našem týmu nemáme žádné specialisty na IT řešení, a tak jsme chtěli mít jednoho spolehlivého partnera a pružné řešení. Naše společnost se snaží být maximálně flexibilní, a to nejen ve vztahu ke klientům, ale i k zaměstnancům, proto je pro nás velmi důležitá jednoduchá možnost přistupovat do našeho systému odkudkoliv, ať už z domova, či z pracovních cest, a to rychle a bezpečně,“ vysvětluje Jiří Chládek, výkonný ředitel ROHLIG SUUS Logistics pro Česko a Slovensko.

S dodavatelem cloudu firma nebyla spokojená, nasadila proto ERPORT

Firma nejprve vsadila na lokálního provozovatele cloudových služeb, který jí zajistil cloudovou infrastrukturu pro provoz HELIOS Orange. Vedení však nebylo spokojeno ani s podporou, ani s komunikací partnera. Napodruhé se proto rozhodlo vsadit na jistotu – na specializované cloudové řešení pro podnikové informační systémy HELIOS přímo od Asseco Solutions, ERPORT. Migrace do nového cloudu přitom proběhla v řádu dní a firma byla s výsledkem nadmíru spokojená.

„Přínosy pro firmu vnímám zejména v dostupnosti našeho provozního systému odkudkoliv, v zabezpečení dat, v možnosti navýšit kapacitu i objem uložených dat téměř okamžitě a ve vlastní podpoře ze strany dodavatele,“ uvádí Jiří Chládek na adresu ERPORTU. „O technické řešení se starají odborníci, my máme možnost se věnovat naplno oboru naší činnosti, kterému rozumíme, a tím je doprava a logistika. Standardní součástí služby ERPORT je navíc zabezpečení našich dat i celého systému na korporátní úrovni a to je výhoda, kterou si nemůže dovolit každá firma,“ dodává.

Během koronaviru i rychlého růstu se ERPORT vyplatil

Hlavní výhody ERP systému v cloudu však firma ocenila až v roce 2020, když přišla koronavirová krize. ROHLIG SUUS Logistics za poslední rok navýšil obrat na skoro dvojnásobek a úměrně se mu navýšil i počet zaměstnanců a přenesených dat. Pro ERPORT však průběžné navyšování kapacit není sebemenší problém, ba naopak. Právě flexibilita výpočetního výkonu je největší výhodou cloudu. A to nejen po technické stránce, ale i po té finanční. Kalkulace nákladů je předem a transparentně daná.

K rozhodnutí přejít na ERPORT dodává výkonný ředitel firmy následující: „Správnost rozhodnutí jít cestou cloudu a spolehlivost celého nastavení se ukázaly zejména v době nástupu koronavirového lockdownu na jaře roku 2020. Pro naši společnost nebyl přechod do režimu home office žádný problém, neboť naši zaměstnanci byli zvyklí pracovat z domova již dávno předem. Tato připravenost nám přinesla velký náskok oproti konkurenci, naši klienti jednoduše řečeno přechod na práci z domova vůbec nepoznali.“

A co vaše firma? Jak jste si poradili s prací vašich zaměstnanců z domova?