Velká data budou příští rok ještě větší

Možná už jste slyšeli něco o tzv. velkých datech (anglicky big data). Objem dat se neustále zvětšuje, podle některých odhadů bude každý obyvatel planety do roka v průměru produkovat 1,7 MB dat každou sekundu. Celkový objem digitálních dat pak podle analytické společnosti IDC vzroste na 44 ZB, tedy 44 miliard TB.

Jak rychle rostou objemy dat

Každý rok 40 % dat navíc. Taková je hrozivá bilance nárůstu dat v tomto desetiletí podle IDC. Dozajista v tom hraje obrovskou roli zvětšující se popularita videa i rozlišení fotoaparátů v chytrých telefonech. Zatímco na začátku dekády bylo ještě vcelku běžné natáčet videa mobilem v SD rozlišení, na jejím konci už se čím dál častěji hlásí o slovo rozlišení 4k, které má 27× více obrazových bodů. Pravda ovšem je, že moderní kompresní algoritmy datový boom přece jen brzdí, a to nejen u nestrukturovaných dat v podobě fotografií, videí a hudby.

Pro firmy je však mnohem zásadnější zcela jiná informace – zatímco ještě v roce 2010 bylo při správném označení a analýze dat zhruba 22 % všech dat nějak komerčně užitečných, v roce 2020 to už bude více než třetina, konkrétně 37 %. To samozřejmě znamená obrovský nárůst nároků na výpočetní kapacity systémů, které mají s těmito daty pracovat. Spolu s tím skokově vzrůstají i nároky na přenosové kapacity počítačových sítí a síťových prvků.

Kognitivní počítačové systémy jako budoucnost IT

Dat už je dnes takové množství, že není v lidských silách je zpracovávat. Jen kdybyste si měli přečíst všechny zprávy z domova, zabralo by vám to o hodně déle než jeden den. Natož je jakkoliv analyzovat a udělat z nich nějaké exekutivní výstupy, které budou prospěšné třeba pro vás nebo vaši firmu. S firemními daty to platí dvojnásob. Proto se masivně rozmáhají business intelligence (BI) nástroje, jež vám umožní na základě automatizované analýzy dat nabídnout takové pohledy, z nichž můžete snadno vysledovat například aktuální trendy na trhu či zajímavé souvislosti. V blízké budoucnosti je doplní i inteligentní analytické nástroje, které už dnes nabízí HELIOS Orange a pokročilá umělá inteligence.

Business intelligence, která ještě na počátku dekády byla k vidění jen ve velkých nadnárodních korporacích, se navíc díky moderním podnikovým informačním systémům, jako je nový HELIOS Orange, stala běžnou součástí každodenního fungování i malých a středních firem. Ty z nich, které využívají HELIOS Orange, ho v nové edici iNUVIO totiž mají pro všechny své uživatele k dispozici za jednorázový poplatek 10 000 Kč nebo také úplně zdarma (pokud přešly ze staršího HELIOS Orange).

Cloud jako nutná podmínka

Zajímavostí na tomto BI, a nejen na tomto konkrétním, je fakt, že pro své fungování využívá cloud. I když je zbytek podnikového informačního systému na vlastních serverech firmy, veškeré analytické výstupy, jejich přípravu i zpracování obstarává cloud. Ten je totiž jedinou šancí, jak se s velkými daty vypořádat. Velké objemy dat potřebují obrovský výpočetní výkon, ale obvykle jen na krátkou dobu. Kupovat si vlastní serverové farmy jen proto, abyste je naplno zatížili na 30 minut v měsíci, by byla ekonomická sebevražda. Provozovatel cloudu, který je vytíží na 95 % času tím, že je postupně nabídne stovkám různých firem, vám však ten samý výkon nabídne za zlomek ceny.

Do cloudu ale díky velkým datům zamíří i samotné podnikové informační systémy. V to věří i Jan Fiala, který v naší firmě nově zastává pozici ředitele divize realizace HELIOS Orange. Podnikové IS v cloudu budou nezbytné zejména pro výrobní podniky. S nástupem Průmyslu 4.0 totiž přibudou do firemních systémů i data generovaná stroji. Právě IoT – internet věcí či Internet of Things – bude znamenat další datový boom, který v následující dekádě dost možná předčí i ten plynoucí z dat generovaných lidmi.

Internet věcí přinese zcela nový typ dat

Současné odhady říkají, že v roce 2020 půjdou čistě za stroji 4 ZB digitálních dat z celkových 44 ZB dat, jež na světě budou existovat. Bude se jednat zejména o nejrůznější stavové či provozní údaje, a to o všem, od chytré domácí pračky přes propojené automobily, docházkový systém u vás ve firmě, výtah ve vašem domě až třeba po ultrazvukovou řezačku ve výrobě.

Už dnes přitom stroje běžně umí generovat data, která jsou velmi důležitá pro jejich servis a údržbu. Ostatně vzpomeňte si, co udělá servisní technik, když přivezete svůj vůz do servisu, jako vůbec první úkon? Připojí vůz na diagnostiku.

Tato diagnostika však bude čím dál častěji možná i vzdáleně a přinese i predikci poruch a preventivní zásahy. O možném výskytu poruchy stroje budete tedy informováni předem, abyste mohli včas objednat údržbu a potřebné náhradní díly a střední doba poruchy daného stroje se limitně přiblížila nule. Respektive všechny tyto úkony budou automatizované. Bude je mít na starosti umělá inteligence ve vašem podnikovém informačním systému a vy maximálně schválíte objednávku servisních dílů a techniků či automaticky upraveného kapacitního plánu výroby.

Na co se připravit?

Rok 2020 se nezadržitelně blíží. Svět dat kolem nás se viditelně mění. Na co se tedy připravit? Pro libovolnou firmu, ať už vyrábí malinové koláčky, či klikové hřídele do motorů, bude klíčové umět spravovat, zálohovat a udržovat svoje data, udržovat jejich čistotu (tj. stav bez duplicit, překlepů a věcných chyb) a mít k dispozici odpovídající konektivitu a vysoce spolehlivé IT systémy. Bez aspoň základního informačního systému připojeného k internetu už v dnešní době totiž neprodáte (kvůli legislativním požadavkům státu) ani ten malinový koláček. V blízké budoucnosti ho ale nebudete ani schopni vyrobit, protože objednávka surovin a nastavení pece budou rovněž plně automatizované a řízené počítači. Proč?

Aby lidská práce mohla být využívána tam, kde má vysokou přidanou hodnotu a nezastupitelnou funkci – třeba ve vymýšlení receptů a osobní komunikaci se zákazníky. Protože s nárůstem objemů generovaných dat a s rozvojem techniky i technologií začíná čím dál větší roli hrát mezilidský kontakt a lidský faktor v tom pozitivním slova smyslu.