Zjednodušte si byznys díky EDI

Elektronická výměna dat již od sedmdesátých let minulého století slouží k automatizované elektronické výměně dokumentů mezi firmami. Faktury, objednávky, odvolávky, dodací listy i mnoho dalších dokumentů, které jsou generovány i ve středních firmách po stovkách měsíčně, tak mohou putovat přímo z vašeho podnikového informačního systému k zákazníkovi či dodavateli. Že u vás EDI ještě nemáte? Pak čtěte dál!

Co to je EDI

Electronic Data Interchange (EDI) neboli v překladu elektronická výměna dat je koncept pro elektronickou výměnu informací, které se dříve tradičně vyskytovaly v papírové formě. Vděčíme za něj vlastně studené válce. Když v roce 1948 bylo potřeba vytvořit letecký most k zásobování Západního Berlína, ukázalo se, že s tradiční výměnou papírových dodacích listů a dalších logistických dokumentů nebude možné odbavit potřebných 1 440 dopravních letadel denně. A tak bylo vytvořeno EDI.

V komerčním prostředí se EDI začalo zabydlovat až v sedmdesátých letech, kde zůstalo věrné hlavně letecké přepravě. Londýnské letiště Heathrow spustilo svůj EDI systém v roce 1971. Do menších firem a ostatních odvětví mimo leteckou přepravu se EDI masivně rozšířilo až v roce 1996 spolu s definicí nových standardů. I v Česku se běžně využívá už přes 20 let, a to také v menších a středních firmách, které dlouhodobě těží ze všech jeho výhod.

Proč ve firmě využívat EDI

EDI přináší čtyři důležité výhody, díky kterým také pomohlo před 71 lety vyřešit zásobování Berlína.

První z nich je přesnost. S EDI příjemce samozřejmě vždy přijme data tak, jak jste mu je vy poslali. To platí i pro e-mail. Jenže přesnost u EDI jde ještě o stupeň dál. EDI odesílá přesně ta data, která pocházejí přímo z vašeho ERP systému a která systém také buď sám (u dodacích listů), nebo po schválení autorizovanou osobou, jež ověřila jejich přesnost (u faktur a objednávek), vygeneroval. Stejně tak na straně příjemce se k příslušným osobám, které s daty pracují, dostávají přesně ta data, jež byla do firmy přijata. Neexistuje tu žádný prostor pro chybu, žádné opisování, přepisování ani neautorizované zásahy.

Další výhodou EDI, která se tím pádem logicky nabízí, je rychlost. Import všech dat, pakliže neprobíhá rovnou automaticky, jde zvládnout během pár sekund. Proti ručnímu přepisování objednávek, údajů z faktur a podobně se jedná o velmi významnou úsporu času.

Součastí standardů pro EDI je, na rozdíl od e-mailu, naprostá jistota doručení. V rámci elektronické výměny dat si totiž systémy mezi sebou zasílají potvrzení o přijetí zprávy, nejen ve smyslu, že „něco bylo přijato“, ale že došlo k přijetí úplně všech odeslaných dat, a to ve stejné podobě, kterou měla na straně odesílatele.

A konečně poslední výhodou, která je přímým důsledkem třech předchozích, je zlepšení vztahů s obchodními partnery. S EDI nebudete muset už nic zjišťovat, kontrolovat, připomínat ani pátrat, jestli se někde něco neztratilo.  

Jak začít využívat EDI

Pokud ve firmě využíváte podnikový informační systém HELIOS, je nasazení EDI hračkou. Naše řešení EDI pro HELIOS nabízí výměnu dat zcela nezávisle na konkrétním EDI standardu a způsobu komunikace. Je tedy zcela nezávislé na softwaru vašich obchodních partnerů i na jejich způsobu komunikace. Nemusíte řešit, zda si vyměňujete data v normě EDIFACT, VDA, nebo jiné, ani to, který komunikační protokol se využívá k zasílání dat.

Naše řešení je určeno pro všechny společnosti bez ohledu na oblast podnikání. Využijí ho výrobní, obchodní i logistické společnosti, stejně jako dodavatelé automobilového a spotřebního průmyslu. Profitovat z něj budou všichni, kdo mají pravidelné, opakující se dodávky výrobního sortimentu. S EDI pro HELIOS získáte potřebné funkce na zpracování dat. Navíc vám zajistíme odesílání a příjem dokladů a domluvíme se s vašimi zákazníky na všech technických věcech. Vy sami nebudete potřebovat žádný dodatečný hardware ani software.

Teď už stačí jen jediné kliknutí sem, abyste mohli naše EDI začít využívat.