Novinky ze světa HELIOS
Není mnoho možností, jak koukat úspěšným firmám do kuchyně.
Podívejte se, jak to řešíme u klientů i u sebe.
Všechny články
Infopanel: Když na jediný pohled hned víte víc
Podnikové informační systémy umí být někdy pořádně nepřehledné. Klíčové informace abyste v nich hledali déle než Peroutkovy články. HELIOS Orange edice iNUVIO proto přichází s jednou zásadní novinkou. Infopanel vám každý měsíc může ušetřit pár hodin pátrání a klikání. Chcete vědět jak?
Je libo v podnikovém informačním systému push notifikace jako v telefonu?
Jak v dnešní době zjistíte, že se něco důležitého děje? Přijde vám push notifikace ze zpravodajské aplikace do telefonu. Jak zjistíte, že v diskusi, do které jste se zapojili na sociálních sítích, si vás někdo žádá? Zase přijde notifikace. Stejně jako když dostanete nový e-mail, SMS, zprávu na messengeru. A jak v HELIOS Orange edice iNUVIO zjistíte, když si něco žádá vaši pozornost? Ano, úplně stejně!
Business intelligence přímo v systému, takové je iNUVIO
Business intelligence nástroje jsou alfou a omegou vašeho úspěchu na trhu, aspoň ve světě velkých firem, které si bez vytěžování vlastních dat a nejrůznějších forecastingů (statistických předpovědí) nedokážou své fungování představit. Ve světě malých a středních firem však zatím tolik běžné nejsou, a tak vám dají velkou konkurenční výhodu. A přesně tu vám chceme dát i my, prostřednictvím informačního systému HELIOS Orange edice iNUVIO.
Nový Analytik bude hlídat vaší firmě záda
Ne, nemáme pro vás žádného skvělého nového zaměstnance. Máme něco víc. HELIOS Orange edice iNUVIO obsahuje modul Analytik pro prediktivní analýzu důsledků. Díky tomu vás může v dostatečném předstihu upozornit na potenciální problém. Co všechno dokáže?
Chcete vědět, co se děje ve firmě? Pomůže vám Dashboard!
Dashboard, v angličtině nástěnka, se ve světě podnikových informačních systémů stal, na rozdíl od nástěnek, které jsme znali kdysi, skutečně efektivním nástrojem. V HELIOS Orange edice iNUVIO jsme tento nástroj vzali a udělali z něj středobod vašich informací o firmě. V čem všem vám pomůže?
Historie podnikových IS VIII: Budoucnost patří maximální automatizaci
Automatizace je už od dob Toyota Production System hlavním motorem rozvoje podnikových informačních systémů. Nejprve zasáhla do výroby, v devadesátých letech s nástupem ERP systémů postupně také do všech ostatních oblastí fungování firem. V budoucnu však půjde ještě mnohem dál. Pojďme společně nahlédnout do blízké budoucnosti.
Historie podnikových IS VII: Na přelomu století přišel důraz na frontend
Až do přelomu našeho a minulého století se veškerá pozornost původně automobilových, posléze už čistě softwarových firem angažujících se v oboru podnikových informačních systémů soustředila hlavně na backend. Výpočty, řízení strojů, komunikace mezi stroji, respektive výměna dat mezi firmami a sběr dat do systému, kde se dále zpracují. Jenže s nástupem grafických operačních systémů se vše změnilo. Do hledáčku se tak dostal uživatel a jeho komfort, tedy frontend.
Historie podnikových IS VI: Konec století patřil masivní automatizaci procesů i mimo výrobu
Když v roce 1990 Gartner Group vyslovila odvážnou myšlenku o „vpuštění“ počítačů do výroby, ještě netušila, jaké počítačové revoluce se dočká do konce století. ERP systémy a také nastupující internet změnily svět byznysu od základu.
Historie podnikových IS V: ERP aneb jak Gartner Group vymyslela tajuplnou zkratku
To, že za vznikem podnikových informačních systémů stojí Čechoslovák Josef Orlický, už jsme si řekli. Jeho MRP o dekádu později rozvinul mág management consultingu Oliver Wight, který dal vzniknout MRP II. Kde se ale vzala dodnes používaná zkratka ERP, co přesně znamená a kdo za ní stojí? Vítejte v další kapitole historie podnikových IS z pera Gartner Group.
Historie podnikových IS IV.: Když k výrobě přibyl byznys
MRP Josefa Orlického znamenalo radikální průlom v oblasti řízení výroby. Jenže v osmdesátých letech minulého století přišly ropné krize a z poptávky tlačené nabídkou se svět byznysu přesunul k nabídce tažené poptávkou. Přišel tedy Oliver Wight a MRP II, které od základů změnilo fungování výrobních podniků a vaše firma se jeho principy řídí dost možná i dnes.
Historie podnikových IS III: Kterak Čech vymyslel podnikové informační systémy
Psal se rok 1958. Spojenci vyhráli druhou světovou válku americkým nasazením jaderných zbraní. Na jejich vývoji však kromě Američanů pracovali také Kanaďané a Britové, kteří k projektu Manhattan výrazně přispěli. Jenže Američané se pak rozhodli Brity odříznout. Ti rázem ztratili pozici velmoci a narychlo začali hrnout miliardy liber do vlastního vývoje. S vypuštěním Sputniku do vesmíru se ale vše změnilo. Američané znovu začali pracovat s Brity a do vývoje jaderných zbraní se vložil i český právník a ekonom Josef Orlický.
Historie podnikových IS II: U zrodu všeho stála poválečná Toyota
V automobilovém průmyslu je Toyota pojem. Ani ne tak kvůli tomu, že by se spolu s Volkswagenem prala o příčku největšího světového výrobce osobních automobilů, jako spíš proto, že jednou provždy definovala směr, kterým se výrobní podniky, nejen v této oblasti, začaly během minulého století ubírat. Spolu s tím navíc předurčila i funkcionalitu moderních podnikových informačních systémů, včetně HELIOSU.
Historie podnikových informačních systémů I: Na začátku byl papír
Když se řekne podnikový informační systém, každý si hned vybaví počítače, čtečky čárových kódů, roboty, mobilní terminály a kdesi cosi. Historie tohoto moderního odvětví se však začala psát už mnohem dříve. Vlastně dříve, než vznikly počítače, knihtisk, a dokonce dříve, než vznikl soudobý papír.
Klikání nás stojí příliš mnoho času
Klikání myší je pro dnešního člověka naprosto běžná činnost. Věděli jste ale, že zvládneme i více než 5 000 kliknutí denně? Každému z nich přitom předchází také nějaký pohyb myší. Klikáním tak můžeme strávit klidně i půl hodiny denně či více než jeden pracovní den v měsíci. V moderních informačních systémech se tohle změní.
Firemní image začíná u firemních tiskopisů
Možná to znáte, každý měsíc vám chodí desítky faktur od různých společností a všechny vypadají jedna jako druhá. Vlastně se vám možná i stalo, že vám některá zapadla mezi ostatní a pak jste ji zapomněli zaplatit. Image vaší firmy začíná nikoliv u 3D embosované vizitky na křídovém papíře, ale u dokumentů, které dnes a denně posíláte svým dodavatelům, partnerům i zákazníkům. Proč věnovat firemním tiskopisům pozornost?
Poslechněte si: HELIOS Podcast
HELIOS Podcast: Firmy považují cloud za samozřejmost, říká Vladimír Kvaš z Geetoo
Letní epizoda HELIOS Podcastu vám odhalí minulost i budoucnost cloudu. Spolu se zakladatelem společnosti Geetoo, Vladimírem Kvašem, prozkoumáváme posun ve vnímání cloudu společnostmi během poslední dekády i nastupující technologie.
HELIOS Podcast přivítal Jiřího Andrše, jednoho z majitelů pivovaru Clock
V dalším dílu HELIOS Podcastu, ve kterém vám představujeme zajímavé a úspěšné osobnosti ze světa byznysu, jsme si povídali o vaření piva.
HELIOS PODCAST přivítal legendu českého vinařství a nového moderátora
První letní díl našeho HELIOS Podcastu, ve kterém vám představujeme zajímavé a úspěšné osobnosti ze světa byznysu, se ponese v lehce lifestylovém duchu.